Milé dámy, ráda bych se s vámi podělila o můj článek, který jsem napsala pro BUSINESS ANIMALS. Věřím, že by to pro vás nebo vaše partnery mohlo být přínosné.:-)
V dnešním článku bychom se rádi zaměřili na oblast, která je tolik známá, ale přesto se o ní traduje mnoho mýtů a polopravd. Workoholismus je doslova „závislost na práci“. Do jaké míry jde však u některých manažerů, businessmanů a obchodníků o workoholismus? Ne každý, kdo pracuje hodně a je aktivní, musí být nutně workoholik. A jak s touto „neřestí“ bojovat?
„Workoholismus je obsedantní nutkání pracovat,“ říká koučka
Jak poznat workoholismus a co to přesně je? „Jde o silné nutkání pracovat, neustále o práci přemýšlet. Workoholikům se pracovní život vymyká kontrole a silně zasahuje i do toho osobního,“ vysvětluje Monika Tutterová, MBA, životní a kariérní kouč.
V současné době lze říci, že každý, kdo chce být v businessu úspěšný, musí být do jisté míry „workoholik“. Je však důležité nastavit si určité hranice, kdy se ještě jedná o zdravou míru pracovní vytíženosti a dravosti, a kdy už je to na pováženou.
Monika upozorňuje na určitou škálu symptomů, které by nám mohly napovědět.  Některé z nich splňuje asi většina z nás, pokud se však poznáváte u většiny bodů, je čas začít na sobě pracovat.
1. Přemýšlíte, jak si můžete uvolnit více času pro práci.
2. Trávíte mnohem více času prací, než jste původně plánovali.
3. Pracujete s cílem snížit pocity viny, úzkosti, bezmocnosti a / nebo deprese.
4. Ostatní vám říkají, abyste zmírnili tempo, ale vy je neposloucháte.
5. Dostáváte se do stresu, pokud dostanete zákaz pracovat.
6. Upřednostňujete práci na úkor vašich zálib, volnočasových aktivita a / nebo cvičení.
7. Pracujete tolik, že to negativně ovlivňuje vaše zdraví.
„Já nejsem workoholik v pravém slova smyslu. Ono se to dost často zaměňuje,“ říká Jitka Zoderová z Business Animals
„Znám lidi, kteří pracují 12 – 14 hodin, dělají vše na úkor rodiny, svých potřeb. Člověka to nejdříve baví a naplňuje, ale postupně se tím nechá doslova semlít. Je to závislost na té jedné činnosti. A poté jsou lidi, mezi které se řadím i já, kteří jsou závislí na dělání různých činností, aby nemuseli být sami se sebou. Nedokážou jen tak odpočívat a musí stále něco dělat.
Workoholismus je v pořádku v normální míře, dokud to člověka baví. Zde bych řekla jedno skvělé přísloví: „je to dobrý sluha, ale špatný pán“, ukazuje nám svůj pohled na workoholiky Jitka.  „Je dobré občas udělat něco navíc. Nikdy nevíte, kdy se vám to vrátí,“ říká obchodník Jan Falešník
„Člověk by se měl neustále vzdělávat a učit, to vás posouvá dál. Přítelkyni mam ze Zlína, vídáme se hlavně o víkendech. Přes týden se věnuji práci, ale také koníčkům,“ popisuje Honza.
A jak upouští páru, aby ho práce nesemlela? „Jako koníčka mam break dance. Místo do hospody se chodím pořádně zapotit,“ směje se. „Každý obchodník musí být tak trochu workoholik, ale měl by znát své meze,“ dodává.
„Na mém koučinku hledám příčinu takového chování, které může být skryto mimo pracovní oblast,“ upozorňuje Monika
 
Celý článek najdete ZDE:-D
Rozhodně stojí za přečtení:-) *enzo*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account