Co je vlastně sebeláska? 
Je to pocit a pokud jsme zapomněli vnímat své pocit, zapomněli jsme tak vnímat i lásku k sobě samým. Je dost možné, že se máš rád, jne to netušíš. Možná děláš věci, při kterých se cítíš špatně, a jen to nevnímáš. A kvůli tomu se tak vzdaluješ sám sobě. 
Je vůbec možné zapomenout na své pocity?
Jasně, děláme to už dlouho. Mnohkrát se ženeme od jedné věci k druhé a jsme natolik zaměstnatní vlastními myšlenkami, že zapomínáme vnímat sami sebe a své pocity a to, jak se vlastně cítíme. 
Neustále se vracíme k tomu, co bylo nebo to, co teprve bude a vůbec nestojíme nohama na zemi v právě probíhajícím okamžiku. Mnohokrát více řešíme různé hypotézy než-li opravdovým životem. Nejsme vůbec součástí toho, co se opravdu odehrává. A mnohé situace necháváme odehrávat nevědomě a tak nějak automaticky. 
Po večerech si raději sedneme k televizi a pak odpadneme zcela vyčerpanní do postele, aniž bychom se zamysleli nad tím, zda opravdu žijeme takový život, jaký chceme. A přitom všem jsme se odpojili od sebe samých. A teprve ve chvíli, kdy skutečně začneme vnímat sami sebe a své pocity, pak v tu chvíli objevíme, zda je pro nás dobré přesně to, co děláme, nebo zda se tomu raději máme vyhnout. 
Cítíme-li se dobře, jsme pak spokojení se vším, co se v našem životě odehrává a hlavně sami se sebou. A pokud se rozhodneme dělat věci tak nějak automaticky a přestaneme se ptát sami sebe, jak se přitom cítíme, pak ignorujeme sami sebe. A mnohdy jsme tak od sebe a svých pocitů odpojení, že jdeme proti sobě i tomu, co cítíme. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account