Mental wellness je pojem, který ještě v Česku není zažitý. Přesto skrývá hned několik velmi aktuálních témat. Mental wellness zahrnuje péči o psychickou pohodu, prevenci vyhoření, úzkostí a mentální rozvoj osobnosti. Program byl navržen kombinací mých letitých zkušeností s byznys prostředím a byl spolutvořen psychology a psychometriky tak, aby pokryl co nejvíc problémů, a témat moderní psychologie.
Proč? Protože psychické zdraví mělo, má a bude mít vždy přímý vliv na efektivitu, chybovost při rozhodování a celkový výkon v práci. Často běžíme doma i v práci sprint, který končí různými psychickými výkyvy a náladami, s kterými nás nikdo nenaučil pracovat, natož se jim umět vyvarovat.
Zastávám názor, že každý si zaslouží přijetí a porozumění. Každý dělá své maximum, které v daný moment dokáže. Nemůže dělat ani víc (to by šel proti sobě) ani míň (protože má jednoduše zažité vzorce a zkušenosti z minulosti).
Kdykoliv jsem o tom začala přemýšlet, běželo mi hlavou: „Jak to v praxi udělat? Jak přistupovat k desítkám nebo dokonce stovkám lidí individuálně? Vždyť to nejde, nemám na to čas. Tak jo, vyberu jen ty nejlepší a zaměřím se jen na ně. Hmmm, to ale nebude fungovat, ostatní tím můžu demotivovat, protože to může vypadat, že jim nemám zájem pomoci. A to nechci. No a co když se mi vlastně nebudou chtít svěřit?“
Potřebovala jsem smysluplný program, který mi pomocí wellness procedur zajistí péči o psychické zdraví a jeho prevenci. Ideálně tak, aby si každý vybral, jaká „procedura“ je mu nejbližší. Někdo potřebuje prevenci vyhoření, jiný chce rozvíjet svou mentální kapacitu, někdo chce posouvat své hranice, ale neví přesně, kde je potřeba zamakat, někdo si potřebuje jen popovídat a sdílet své témata s odborníky, a takových variant jsou desítky dalších. Potřebovala jsem mental wellness program pro celou firmu, a nevěděla jak to zařídit.
Ať už se jedná o nepříjemné výkyvy, které občas potkají každého znás, nebo přímo úzkosti, deprese, syndrom vyhoření, všichni si zasloužíme být pochopeni a přijati.
Podle našeho průzkumu z dubna letošního roku se ve firmách potýkáme s tím, že se necítíme respektováni, nevíme, za jakou vizí jdeme, potřebovali bychom školení na time management a life balance, nebo neumíme dávat správně zpětnou vazbu. Ať už se jedná o stav naší duše, srdce nebo prostě máme jen špatný den, rozhodně nemáme špatný život a proto se dá s těmito stavy efektivně pracovat.
Dlouho jsem hledala službu, kterou bych svým kolegům mohla dopřát. Zároveň jsem potřebovala, aby byla finančně dostupná pro každého a aby si každý vybral sám svou „proceduru“ podle tématu, které zrovna řeší.
Do programu jsou zahrnuty online konzultace s psychologem, kariérní psychodiagnostika, videa s firemním psychologem na oblíbená témata jakou jsou emoce, zpětná vazba, řešení konfliktů, lepší organizace času a další, mimo to program zahrnuje i lifestyle videa, články, každých 14 dní e-inspiraci nebo třeba 2x měsíčně live meditace.
A co vy, jakým způsobem řešíte ve firmě mental wellness? Napište mi: simona@soulmio.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account