“Na co LinkedIn? Mám svůj profil na třech největších pracovních portálech, normálně odpovídám na inzeráty, posílám svůj životopis…”
“LinkedIn je jenom v angličtině, ne?”
“Jo, mám na LinkedIn profil, ale že by mi tam někdo nabízel práci, to se mi ještě nestalo.”
“A LinkedIn je v něčem jiný než pracovní portály?”
To jsou nejčastější reakce klientů na mou otázku, zda využívají profesní sociální síť LinkedIn k hledání práce.
Jen velmi malé procento lidí využívá LinkedIn k získání lepší práce a ještě méně využívá všechny možnosti, které LinkedIn nabízí. A skoro nikdo nevidí, že LinkedIn je skvělý pro budování profesní kariéry. To je velká škoda.
 

Co všechno vám, kdo hledáte práci, LinkedIn nabízí?
 
1. Prostor pro budování expertní značky
Váš profil na LinkedIn o vás může vypovídat mnohem víc, než životopis nebo profily na pracovních portálech. Podmínkou je, že si ho vytvoříte opravdu kvalitně a kromě těch správných informací a formulací doplníte i média a aplikace, doporučení, informace o svých projektech…
Společně s kvalitou vaší sítě kontaktů a aktivitami vám LinkedIn umožňuje zaujmout potenciální zaměstnavatele, získat si jejich důvěru a přitahovat si pracovní příležitosti.
 
2. Jedinečné pracovní příležitosti
Oproti pracovním portálů je zde několik zásadních výhod, pokud budete prohledávat nabídky zde:

Kvalita převládá nad kvalitou. Inzerují zde jen společnosti (nebo agentury), které mají na LinkedIn profil.
Více informací o zaměstnavateli. Spolu s inzerátem si můžete také přečíst informace o zaměstnavateli, podívat se, kdo ve firmě pracuje a případně koho z těch lidí znáte…
Nepotřebujete životopis. Součástí vaší reakce na inzerát je odkaz na váš LinkedIn profil.
Větší šance pozvání na pohovor. Pokud si budujete na LinkedIn značku, nebudete pro personalistu nebo manažera jen někdo, kdo odpověděl na inzerát a můžete být upřednostněni před jinými kandidáty.

 
3. Sledování společností
Sledování společností, pro které byste chtěli pracovat, vám umožní dozvědět se o otevřených pracovních místech mezi prvními a současně vám otevírá cestu k přímému oslovení potenciálního šéfa.
 
4. Členství ve skupinách
Profesní a zájmové skupiny jsou zlatým dolem LinkedIn. I tady bývají zveřejňovány pracovní příležitosti. Navíc se zde propojíte s lidmi ze svého oboru, díky kterým můžete získat zajímavou nabídku nebo si rozšířit svoje znalosti.
 
5. Propojení s lidmi
LinkedIn vám umožní být v kontaktu s lidmi, díky kterým můžete získat lepší práci. Ať už to jsou personalisté, vaši potenciální nadřízení nebo kolegové, headhunteři, konzultanti personálních agentur…
Budujte si značku a získejte si jejich důvěru… Osloví vás s nabídkou práce. Anebo vy oslovíte je.
 
6. Přímé oslovení firem, kde chcete pracovat
Tahle příležitost je na LinkedIn úplně nejskvělejší… Můžete přímo oslovit svého potenciálního šéfa ve firmě, ve které chcete pracovat. Požádat ho o setkání a ukázat mu, jak můžete být jeho firmě a týmu prospěšní. Bez ohledu na to, zda někoho hledají nebo ne. Tak se můžete dostat ke své práci snů…
 

Kde jinde můžete tohle dokázat?

Vaše nová práce na vás čeká na LinkedIn, tak ji tam nenechte jen tak ležet!
 
Co přesně máte udělat pro to, abyste lepší práci na LinkedIn získali?
Přijďte na můj seminář, kde se během jediného dne naučíte pracovat s LinkedIn >>>

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account