Máme před sebou vánoční týden. Měl by nám ve zkratce přinést hodně praktického, využitelného a dary, které máme možnost dále rozvíjet. Přišlo mi, že poslední týden nebo vůbec ten čas podzimní a adventní byl hodně nadoraz, hodně vyčerpávající a po dnešní slunovratové noci se nám začíná rozvíjet něco malého, nového, novorozeného. A to potřebuje péči – začínáme možná takové šestinedělí, kdy se vyplatí pečovat o to, co nám vzniká, co plánujeme.
První část týdne nám dává podporu, péči, můžeme dávat, brát – všechno bude v emocích obrovské vděčnosti a padne to na úrodnou půdu. Zachvátí-li vás pocit, že někomu musíte pomoct, udělejte to. A také neodmítejte (byť třeba jen v duši) dary vánočních svátků, všechny se zdají být z dobré vůle, smířlivé, vděčné, milé a roste v nich posléze možnost na nich postavit kus svých plánů, své budoucnosti. Může se nám tu zrodit během tohoto týdne i nějaké nečekané novorozeně, které bude třeba opečovávat, ale které si dříve či později sedne naprosto přesně do našeho života. Zejména impulsivní, chvilkové, náhlé a vášnivé události nebo informace, které k nám zamíří  – budou přesně tím, co máme vzít prakticky v potaz. Vzít je vážně, přepočítat je do svých plánů.
Stejně tak se nám může dařit tam, kde již plánujeme, kde pečujeme už o něco svého… tam se nám může dostat velké nečekané podpory zvenčí.
Z těch minulých těžkých týdnů si můžeme vzít vědomí, že je třeba to přežít, prožít, projít tím a být jen pozorovatelem. Je vhodné do tohoto poslunovratového období vstupovat s tím, že co nemůžu ovlivnit, to nechám být… a co mohu, tam by mělo být jasno v tom, co výhledově s tím. Další týdny nás potom podpoří v řešení, ale nyní potřebujeme mít alespoň v hlavě čisto a u všeho mít nějaký výsledek, odškrtnuto, plán.
Buďme trpěliví, protože nám to může přinést vylepšení vztahů, zázemí nebo spoluprací s lidmi všeho druhu.
Dávejme, berme – protože nás to přivede na nové myšlenky, směry, k novým úkolům, které budou přesně tím, co bychom bez této vnější podpory nikdy sami nevymysleli.
A to temné nechme temnotě. V tuto chvíli je to trošku boj, kterého vlka budeme krmit, ten bude sílit. Ještě chvíli…

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account