Zase mám o důvod více cítit se spokojená, že žiju právě teď a právě tady. V podstatě každá doba je nejistá, má svá pro a proti, ale dnes, kdy díky vyspělým technologiím dokážeme cestovat z jednoho konce planety na druhý za poměrně krátkou dobu, se k nám hrozby násilí a nebezpečí dostávají mnohem rychleji a jisti si nemůžeme být už vůbec nikde.
Abych alespoň trochu udělala něco pro svůj pocit bezpečí, neváhala jsem ani minutu nad upoutávkou účastnit se kurzu sebeobrany pro ženy. Byla to náhoda, video upoutávku z kurzu mi na internetu ukázal můj kamarád.
Dnes si můžeme vybrat z tisíce různých seminářů a kroužků, kde se učíme vařit, malovat, tančit nebo ještě lépe, uspokojovat sami sebe či své drahé polovičky v tantrické euforii. Mě se sebeobrana zdála jako nejužitečnější. Co si budeme povídat, pepřák v kabelce nenosím, za to se moc nebojím chodit sama a většinou, když jdu ve tmě po ulici si říkám, že mě se to stát nemůže.
Jak jsem zjistila na kurzu, mýlila jsem se ve všech bodech. Kurz vede zkušený voják a policista, který se účastnil několika válečných misí. Pokud si myslíte, že do vás od první chvíle bude hustit bojová umění nebo páky, neměli byste pravdu.
Kurz trval osm hodin včetně přestávek na oddech a obědovou pauzu. Dělil se v podstatě na dvě části: teorii a praktická cvičení. Při teorii jsem se dozvěděla to nejdůležitější a pro mě nejpřekvapivější.  To, co vás spolehlivě ochrání před napadením je PREVENCE a pokud by se vám napadení bohužel nevyhlo, pak ÚTĚK. Prevence byla pro mě pochopitelná. Všímat si dění kolem sebe, nechodit kolem zdí anebo do temných zákoutí, pamatovat na to, že se to může přihodit i vám a být stále ve střehu. Ale co to druhé? Útěk? To mě překvapilo. Jsem tu přece proto, abych už nemusela zbaběle utíkat, ale abych se protivníkovi, dokázala postavit čelem. Abych bojovala jako statečná Xena.
Během dne jsem sice nenaučila bojovat technikou princezny Xeny, rozhodně jsem se tak ale začala cítit. Když se naučíte pár dobrých triků, které by měli zpomalit nebo úplně odradit útočníka, i když nejste zrovna pružná sportovkyně nebo protřelá rockerka, začnete si více věřit, stoupne vaše sebevědomí i vaše odvaha. Kopat, škrábat, kousat – nic, co by nám dámy nebylo cizí. Jednoduché údery dlaněmi, pažemi a nohami. Správným způsobem na správné místo. A pak to nejúčinnější, co nám na jednu stranu musí vykouzlit škodolibý úsměv ve tváři. Dobře mířený pořádný kopanec do rozkroku, v případě, že vás napadne muž.
Už teď se těším na nadstavbu tohoto kurzu:  Sebeobrana pro ženy v terénu, kdy vás po lese honí figurant a vy prostě nemáte ani tušení, odkud na Vás někdo vyskočí. Tam můžete své nově získané zkušenosti zúročit. 
Hodnocení kurzu: 100%. Za mě nejlépe utracené peníze v životě. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account