Jaké pocity nám vyvolávají naši nejbližší a nejmilovanější?????

Jsou to vždy jen ty příjemné pocity nebo máme někdy pocity vzteku, odporu nenávisti?????????????

Stalo se Vám, že vás váš milovaný/milovaná – partner či dítě naštvali ? …
Naši nejbližší, ať už jsou to partneři, děti, rodiče či přátele, jsou ti, kteří s námi tráví nejvíce času a tedy nám vyvolávají nejvíce pocitů a emocí. Některé z nich jsou námi oblíbené, po některých přímo prahneme. No kdo by nechtěl mít stále pocit, že je milovaný, že je přijímaný, mít pocit bezpečí a další pocity, které nám prostě dělají dobře.
Někdy nám ale Tito naši nejbližší vyvolají pocity opačné. Někdy si toho ani nemusí být vědomi, natož, aby to dělali schválně. Prostě se sejdou vnější podněty a podmínky tak, že se necítíme ani pohodlně, ani bezpečně, chybí nám pozornost a už vůbec nemáme pocit, že jsme milovaní. Naopak dostáváme se do pocitů hněvu, odporu beznaděje, marnosti a podobně. V tu chvíli se můžeme dostat i do rozporu sami se sebou. Můžu si tyto pocity dovolit ? Vždyť své děti, partnera, rodiče atd. přece miluji. Jenže právě oni jsou nám nejvíce zrcadlem toho, co si nedovolujeme a čím víc tomu odporujeme, tím c více to roste.
Cestou jak z toho ven je přijetí i těchto pocitu a propuštění jich. Protože, pokud stále budeme tyto pocity potlačovat, není možné se jich zbavit. A jak by to také šlo, když to kam je potlačujeme (zatlačujeme) je vždy naše tělo.

Další inspirativní videa k emocím a práci s nimi : http://cestyzeme.cz/emoce/

www.cestyzeme.cz

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account