Kdykoliv pro tebe vytvářím Obrázkovou symfonii (dříve Obrázkohraní), těším se, jak se ti bude líbit.
Musím na sebe prásknout, že někdy se potutelně směju pod fousky a říkám si: „Tak jsem zvědavá, jak se jí tenhle vzkaz bude líbit.“
Vím totiž, že se ti takováto forma ponorů do tvé duše líbí.
A také vím,

  že někdy s neuvěřením hledíš na monitor,
  že nevěřícně kroutíš hlavou,
  že si říkáš „jak ona to, do prdele, zase ví?“,
  že ti pomáhá udělat zásadní kroky,
  že začínáš uvažovat o tom, že se ke mně objednáš.

Obrázky vždy tvoří celek
V našich životech vždy prožíváš buď

  jednotlivé části (vzkazy),
  nebo vše najednou.

Nech na sebe působit obrázek a vyber si jeden, který tě nejvíce zaujal a nech ho k sobě promluvit. 


 

Tenkrát budou hovořit obrázky o tvé vnitřní cestě a o tom, kam máš přenést svou pozornost. Jaká oblast potřebuje tvoji péči. Hovoří skrze symboliku, a tak čti i mezi řádky.

Obrázek vlevo dole – téma, do kterého se máš ponořit, je tématem Vnitřního dítěte.
Zranění je ukryto pod nánosy a zatím k němu nemáš přístup. Ani nemůžeš, nechceš se umazat a bojíš se, že se ti tvůj život vymkne z rukou, když se do sebe ponoříš. Víš, že ve tvém vnitřním lese je něco ukrytého, co se ti v různých chvílích připomíná. Ale stojíš na okraji cestičky a snažíš se prohlédnout skrze stromy i keře, abys mohla uvidět své obnažené zranění.
Víš, že ti nezbývá než prodrat se křovím a proplétat se kolem kmenů, jenže máš strach. Leží na tobě tolik povinností. Máš tolik úkolů, které si žádají tvoji pozornost, že s hlubokým nádechem a ještě hlubším výdechem zase zůstáváš v bezpečí lesní cesty, kde už jsi obrátila doslova kámen po kameni.
Možná máš dokonce šílený strach, že když se rozhodneš vkročit do hlubokého lesa, zůstaneš

  sama,
  opuštěná,
  nemilovaná,
  nepochopená,
  nebo se pod přívalem emocí (vnitřní bolesti) zhroutíš.

Možná tě v dětství zranily

  boje se sourozenci,
  oddělení od maminky v porodnici,
  rozvod rodičů,
  škola,
  kamarádi,
  absence pozornosti,
  sexuální zneužívaní,
  incest,
  chvíle samoty.

To víš jen ty. Bolest, kterou jsi cítila v dětství, v tobě žije stále a lační po další bolesti. Seber odvahu, vezmi si nástroje na cestu do batohu a vkroč do temného lesa, který tě možná překvapí tím, že není až tak temný.
Tvé zranění je připravené se uzdravit.

Obrázek vlevo nahoře – téma, do kterého se máš ponořit, je tématem Vnitřních stínů.
Snažíš se mít všechno pod kontrolou a být stále připravená, vždycky k dispozici. Byla jsi holčička, která musela poslouchat, mít věci srovnané. Sedět způsobně a ovládat své emoce. Samé jedničky byly samozřejmostí. Když nebyly věci tak, jak ti je rodiče diktovali, maminka plakala a tatínek buď křičel, nebo jen čekal, co maminka.
V rodině buď byli rezervovaní emocionálně, nebo až moc plní emocí. Svým způsobem jsi neměla nikdy nic jisté a dost možná jsi ani nepoznala, co to je mít nějaké hranice, které by byly postavené na lásce a respektu.
O to více ses chtěla vymanit z vlivu rodiny. Naučila ses maskovat to, kým jsi. Stala ses dokonalou ženou, která má všechno naplánované, ale ve chvíli, kdy někdo tvé plány naruší, probudí se v tobě ta žena, kterou se snažíš potlačovat. Tvá stínová osobnost pak zuří, je zlá a agresivní. Bojuje a manipuluje, aby dosáhla svého a měla zase svou harmonii a kontrolu. Domnělou harmonii.
Dost často (se) odsuzuješ, ale navenek se snažíš udržet image ženy, která má všechno srovnané. Ve skutečnosti k sobě nemáš skoro žádný vztah, nebo se o něj zatím jen snažíš. Pohrdáš sebou a kritizuješ se i za věci, které se tě netýkají.

  stydíš se za své negativní myšlenky,
  odmítáš se, když jsi agresivní,
  nesnášíš, když „selháváš“,
  někdy bys nejradši posílala temné kletby,
  někdy bys dokázala zabít.

Doléhá to na tebe. Cítíš se v životě jako v pasti, ze které bys nejraději zdrhla nebo odešla navždycky. Máš strach a někdy se doslova dusíš. Bojíš se své temnoty a dost možná zpochybňuješ zdravý rozum.
Tvůj vnitřní stín je připravený se proměnit v tvou ztracenou vnitřní sílu.

 

Obrázek vpravo nahoře – téma, do kterého se máš ponořit, je téma smrti.
Lpíš na tom, aby se věci neměnily, a když už musí, tak je opláčeš a pak se k nim v myšlenkách vracíš, třeba i několik let. Máš hlavu plnou harampádí z minulosti a zuby nehty se ho držíš.

  Vzpomínky na milence.
  Vzpomínky z dětství, ať už bylo jakékoli.
  Jsi sběratelka oblečení na „až někdy“.
  Sbíráš vzpomínky, věci i vztahy.
  Dost možná máš strach z bakterií a pohlavních chorob.
  Trpíš alergiemi.

Tvoje hlava sice tvrdí, že smrt máš přece přijatou, ale tvé skutky hovoří o opaku. Dokud budeš chycená svou minulostí a připoutané k věcem nebo ke vzpomínkám, budeš se posunovat ze zajetých kolejí velmi pomalu nebo vůbec.
Smrt ve své esenciální úrovni je vlastně branou k životu. Během života se dostáváš do bodů, které si vyžadují tvé plné popuštění, nelpění a ponoření se do důvěry, že i NIC je bohatství.
Esence smrti se s tebou chce setkat a představit se ti. Nechce tě děsit, naopak, chce ti ukázat kde všude je obsažená.

Pojď za mnou, jestli chceš vědět víc>>

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account