Nepřipojila jsem se zatím k hromadě modro-žlutých vyjádření. První, co jsem řešila bylo, jak můžu pomoci, co můžeme udělat a hlavně, co na to můj tým?

Každý měsíc společně snídáme, podíváme pracovně i nepracovně, Ženy s.r.o. a Testuj.to dohromady. Tentokrát jsem nás všechny ale posadila do kruhu na zem a poprosila o sdílení. Co koho trápí? Jak si myslí, že můžeme pomoci? Chtějí to vlastně? Bylo to až nečekaně plné silných osobních zpovědí o strachu, pochybách, ale i velké naději a ochotě pomáhat. A tak jsem sepsala pár postřehů, protože i pro mě bylo toto 1,5 hodinové sdílení velkým uvědoměním.

Energie laskavosti

Přišlo mi až neuvěřitelné, kolik žen i mužů z týmu mluvilo o tom, že je třeba šířit pozitivní energii. Pokud se všichni budeme vyjadřovat o Putinovi jako vrahovi apod., tak situaci stejně nepomůžeme. Ba naopak, budeme zesilovat nenávist a strach. Strach je emoce, stejně tak jsou emocí radost i dobrý pocit. Tak šiřme LASKAVOST.

Tady a teď

Já jsem sdílela poslední setkání s Master Mind skupinkou podnikatelů, se kterými se pravidelně stýkáme už několik let. Lékař Tomáš Šebek nám popisoval nejednu zkušenost ze svých válečných misí s Lékaři bez hranic. Mluvil o tom, že ač nám to tady může přijít neuvěřitelné, tak lidé jsou rychle adaptabilní tvorové. Že si prostě na situaci zvykneme, že přestaneme řešit majetky a starosti běžných dnů, ale budeme si uvědomovat o to více TADY A TEĎ.

Klid je síla

V kruhu panoval neuvěřitelný klid. Ať už sdílíte ty nehorší příběhy či obavy, nebo to, co jste překonali a jak jste se poučili, upřímné sdílení má obrovskou sílu.

Kdysi dávno jsem četla knihu „Klid je síla, řekl tatínek“ od Zdenky Fantlové, která přežila několik koncentračních táborů. Její vnitřní klid a vyrovnanost v jakékoliv životní situaci je pro mě inspirací už několik let. Také proto jsem se rozhodla toto týmové sdílení pojmout po svém. Vnitřně jsem plakala a bylo toho hodně, co bych ráda řekla, ale věděla jsem, že KLID je to, co právě teď pomůže jak mně, tak celému týmu.

Řvát, křičet, brečet a nadávat

Ano, i to pomáhá. Emoce musí ven. Ale zkuste to v lese, zařvěte to do údolí, vybijte se sportem. Ale nešiřte to na své okolí, na své nejbližší, nemůžou za to… a tak šup do lesa a POŘÁDNĚ ZAŘVAT, uvidíte, jak se uleví.

Pomáhat

Ano, také samozřejmě pomáháme. Nepíšeme o tom, neděláme si na tom marketingovou strategii. Nejsme velká firma, abychom poslali miliony korun. Ale vše výše uvedené a něco navíc se pokusíme předat konkrétním ukrajinským ženám, pro které jsme udělali sbírku. Zítra vezu plné auto oblečení, drogerie, jídla a hraček pro maminky s dětmi, o které se stará nezisková organizace Neposeda na Praze 14. Nabídli jsme i zázemí u nás v Pracovně a je fronta jednotlivců, kteří jsou připraveni zapojit se. Uvařit jim? Vzít je do Zoo nebo na výlet? Cokoli, co jim připomene, že se můžou mít hezky, alespoň na chvíli.

Sdílejte, naslouchejte, usmějte se. Může to být POMOC jak pro vás, tak pro ty nejbližší. A pokud si z tohoto blogu odnesete alespoň jednu věc, budu ráda.

Kolektivní vědomí

Velice příjemným překvapením v našem kruhu také bylo, jak moc si jednotlivci uvědomují to, že společně tvoříme kolektivní vědomí. Vědomí, které ovlivňuje události více, než si vůbec dokážeme představit. Ale to by bylo už na další dlouhé řádky, a tak závěrem pro zájemce doporučuji knihu nebo audioknihu od Eckharta Tolleho Ticho promlouvá nebo Moc přítomného okamžiku.

 

Toto jsou jediné dvě fotky z našeho setkání v kruhu. Úvodní fotka je ilustrační. Naše středeční setkání bylo sice i intenzivní, ale vlastně nikoho nenapadlo se vyfotit. Odcházeli jsme plni čisté energie a laskavosti. Děkuji mému báječnému týmu Ženy s.r.o. a Testuj.to za tuto skoro dvouhodinovku plnou zpovědí, ochoty naslouchat, sdílet a být společně tady a teď ♥️

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account