*heart**heart**heart**heart**heart**heart*
Nakoukneme mu pod pokličku, chcete?
Už nyní, s podzimem 2020, vidím, že tíha a různé typy krizí se derou i do osobních životů – v tom nemusíme hledat nic zvláštního a vlastně to je stále součástí i roku 2020, rok dvojek, rok hledání a nacházení „toho druhého do páru“. Součástí procesu je i dělání prostoru pro to druhé, a snad proto letos vídám ve výkladech i vašich osobních emailech více slov o tom, jak nevíte, kudy dál, protože tu jsou ztráty… ale tušíte, že někudy to jít musí, nebo naopak, ledy roztály a i v této době kvete štěstí, které se dá nazvat happyendy.
Rok 2020 je tedy částečně vzadu ve výkladu, za tančící panenkou. Možná je to žena, ale na mě dělá dojem hravé panenky, která kráčí vstříc… no však to si taky povíme.
Co máme ale za zády? Královna pohárů a Sedmička pohárů. Moudrost, která zrála. Často nazrála v různých formách odpuštění, pochopení souvislostí, nebo opuštění dosavadních týrajících vztahů nebo myšlenek nebo osobních nastavení, která nás držela v něčem nevyhovujícím. Dozráli jsme k něčemu. Nalezli jsme to, co jsme dlouho hledali, byť to ještě s těmi pohárovými kartami nemusí mít úplně hmatatelnou podobu, může to být jen lehké tušení věcí příštích. Urovnání si mentálního světa předtím, než se vrhneme do činů ve světě reálném. Podobá se to světlu naděje, kterému je umetena cestička.
V tuto chvíli je možná právě to tím naším úkolem do konce roku: Využít všechno k tomu, abychom mohli něžně a přívětivě přistoupit sami k sobě (nebo k druhým) a netápali. Abychom měli jasno. Ve všem, k čemu vás to nyní, s koncem roku 2020 vede.
Rozhlédnout se kolem sebe, jestli tu není někdo, kdo čeká, něco, co čeká na to, až konečně odvrátíme pozornost a soucit od těch, kteří si to nezaslouží. Zaměřit přesněji svůj hledáček. Možná i úplně změnit cíl. Za některými cíli možná už jedeme ze setrvačnosti. V tom je ta něžná úleva, to „konečně…“, ze kterého prýští radost uvolnění ze vzniku nových situací, v nichž už víme, že jsme na správné cestě.
V roce 2021 vstupujeme do čistoty úmyslů
Součet celého roku dává pětku: číslo odhodlání a jasného úmyslu, za kterým děláme první kroky. Jedna karta nás vede k něze, nostalgii, minulosti, spojení s moudrosti minulosti a její zúročení v budoucnosti.
Ukazují se nám tu dvě oblasti:
Šestka pohárů je příslibem příjemných časů, ve kterých už nemusíme/nebudeme opakovat staré chyby. Čisté koleje, nová cesta, tím více, že karta Smrti je opačně – čím víc se rozhodnete riskovat něco nově, zcela jinak, více v souladu se sebou samými, tím více nových příležitostí se vám otevře. Nelpěte na starém, shnilém, neudržujte při životě zvyky nebo vztahy, které vám zabraňují postupu, vývoji, transformaci, nazvěme ten proces života jakkoliv chcete a potřebujete.
 
Ďábel v druhé oblasti ukazuje znovu na vztahy, budou chtít žít, ve velkých krizích mohou být vztahy založené na tom, že jeden z partnerů drží druhého v okovech, přísné inventuře budou podrobeny všechny nezdravé vztahové návyky, strachy, nátlaky. Může to ukazovat na situace, kdy to zatlačen do kouta bude tak silné, že dojde konečně k tomu zlomu. Bolest a tlak jsou tu jen do té doby, než na jejich místo zcela přirozeně (a vždy) nastoupí životní vize, vyzrálost a chuť žít jinak.  A naopak, ti, kteří se osvobodí nebo osvobodili již v roce 2020 zažijí oživení, ozdravení, vděčnost, a nové vztahy čekají na každého, kdo odpustil a nalezl svůj směr.
Vlastně se ty dvě oblasti prolínají. Znovu je to o pravdivosti sám k sobě i druhým. Nastavení hranic, měli bychom vtančit do roku 2021 s pevným cílem a prvními kroky, které nenechají nikoho, ani nás samotné, na pochybách. Jsem tu a chci skončit s tím, co už je přežité… vím částečně už co to je, a postavím se k tomu trpělivě, jasně a klidně.
Rok 2020 a 2021 je něčím spojen, témata se prolínají, znovu to je o vztazích (ne nutně o těch mezilidských a partnerských, ale i o vašem vztahu k práci, lidem, rodině, čemukoliv, co vám dělá „to druhé do páru“). Nějak to rok 2020 rozrýpal, rok 2021 to dá do pořádku.
Nezbývá, než se do toho dát….
A vstávat s tímto kalendářem, to je rozhodně lepší den. Tohle je dobré si pamatovat napořád – s každým novým ránem máme příležitost něco ve svém životě změnit.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2020, www.synergiepublishing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account