No, není to s dnešním světem vůbec jednoduché. Na jednu stranu je tohle velmi depresivní čtení, protože jestli na něm je jen polovina pravdy (pravděpodobnost tady je i pro těžkého realistu), tak nám asi nezbyde nic jiného, než žít na maximum smysly svých vlastních životů a doufat, že ta džungle kolem postupně uvadne sama.
 
Michael Morris tu ve zkratce vysvětluje fungování finančního a bankovního systému, ekonomiky, stejně jako nejrůznějších zdravotních plánů, které mají podlomit lidské zdraví nebo alespoň úspěšně roztáčet mašinerii farmacie a zdravotnictví. O regulačních plánech obyvatelstva jste už asi slyšeli a faktem prý je, že se tím nejvyšší a nejmocnější opravdu netají. Je třeba časem různými způsoby regulovat počet obyvatelstva na Zemi.
 
Fakt, že svět patří jen několika nejmocnějším rodinným klanům, je taky už víceméně znám. Od něj se ale odvíjí spousta dalších drobnějších, ale o to více zásadních a životy lidí ovlivňujících teorií.
 
Autor tvrdí:
 
„Další krach se dostaví velmi brzy. Jinak to ani v našem současném hospodářském systému není možné. Kdy přesně k němu dojde, nikdo z nás neví, neboť taková událost bude řízena v tajnosti shora. Zkáza světového hospodářství představuje dynamický proces, který však – zčásti nevědomky –  ovlivňujeme my všichni. Krach přijde náhle a nic netušící jedince zaskočí stejně, jako tomu bylo v případě všech jiných velkých globálních politických a hospodářských událostí.“
 
Cesta ven? Žijte a žijte podle sebe!
 
Máme v rukou přece jen velkou sílu, a to v případě, že budeme žít na maximum to, co skutečně můžeme. Možná to je dobrá cesta, jak zvrátit to „ovečkovství“ do kterého jsme byli zmanipulováni. Kniha poskytuje množství dobrých úvah, nad kterými se můžete zamyslet i sami. Poskytuje fakta, která jsou obecně známa, autor je však dává do různých, více provázaných a nadhledových souvislostí.
 
Peníze hýbou světem. Možná je dobře, že to víme.
 
Skončila jsem sice u bezmocného pocitu při čtení, ale… ale kdoví, jaké budou další roky. A hlavně jsem se jen utvrdila v tom, že chci žít to své a děkuji alespoň na ten kus svobody, který mám. Protože tu těžkou mašinérii boje o moc a sílu peněz – ta má takovou sílu, že si to ani v nejbujnějších snech neumím představit. Michael Morris to naznačil, nechal nahlédnout pod pokličku Nového světového řádu, ale… není to hezký pohled.
 
O autorovi:
 
Michael Morris se narodil v roce 1966 v Rakousku, pobýval v různých evropských městech a dnes žije převážně v USA. Napsal celou řadu textů a článků v angličtině i němčině, vyučoval a dlouhé roky byl podílníkem v několika firmách. Kniha Co neSmíte vědět (Was sie nicht wissen sollen!) je jeho první knihou s tématem hospodářství a Nový světový řád.
 
Vydáno v roce 2012, nakladatelství www.Anch-books.eu
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account