Dvě dějové linie, které se na konci knihy dokonale propojí, splynou a vše do sebe logicky zapadne.
V první rovině příběhu se píše rok 1931. Sledujeme vyprávění Lilly Blackwoodové, devítileté holčičky, která nikdy nepoznala život venku. Zná jen čtyři stěny svého pokoje a výhled z půdního okna velkého panství Blackwood Manor. Lilly zde zavřou její rodiče „pro její dobro“ – je totiž albínka a v té době byla i takováto zvláštnost pro okolí nesnesitelnou – dívce by se sousedé posmívali. Matka dceru týrá, bije. Jednoho dne matka Lilly prodá do cirkusu. Sledujeme osud mladé slečny, která po boku dalších podobně „postižených“ lidí pozná opravdovou lásku.
Druhý příběh se odvíjí v roce 1956, kdy Julie Blackwoodová dostává dopis, že její matka Coralline zemřela a ona se tak ve svých 18 letech stává dědičkou honosného sídla Blackwood Manor. V utajeném pokojíku v podkroví najde důkazy, že zde kdosi žil. Snad ta podivná dívka na fotografiích z cirkusové show? Jak jsou ona a Lilly propojeny? Příběh dvou žen, tak odlišných, a přesto spojených neznámým poutem, přinese řadu šokujících odhalení, napětí i dojetí. 
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2017 nakladatelstvím Ikar. Celkem má 376 stran. Napsala Ellen Marie Wiseman. Z anglického originálu přeložila Jana Vlčková. ISBN 978-80-249-3576-8.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account