Příběhy ze života několika lidí, které spojují buď pracovní nebo rodinné vztahy a každý z nich si do Nového roku něco předsevzal.
První hrdinkou příběhu je Andrea, která si není moc jistá, jestli je ve svém životě šťastná. Její život jí přijde nesnesitelně statický. S manželem Jiřím jsou svoji už hezkou řádku let, mají spolu krásného chlapečka. Bohužel jí sžírá současný stav, kdy musí žít v jedné domácnosti, v malém bytečku společně se svou věčně si stěžující tchýní. Andrea navíc přemýšlí, jaké by to bylo s jiným mužem, jelikož kromě manžela s žádným dalším nikdy nebyla. Nakonec to však bude manžel, kdo podstoupí věrnostní zkouškou vztahu.
„Dudlík“ Bert pochází z dětského domova. Chodí s dívkou, kterou nemiluje, udržuje sexuální vztahy, nechá se vydržovat bohatou milenkou. S nikým se nechce přít, nikomu nechce ubližovat, a přesto to dělá den co den. Touží po dalekých krajích, dobrodružství a adrenalinu. Chce si co nejvíce užívat bezstarostného života. Až jednoho dne se mu obrátí veškeré jeho životní priority naruby, protože potká tu pravou.
Další osobou v příběhu je Dáša, která je sice moc pěkná dívka, ale silně introvertní, uzavřená a tichá šedá myška. Touží po klukovi, který by ji miloval, ale nic proto vlastně nedělá. Věčně sedí doma na zadku a sleduje celé dny seriály. A proto si dá předsevzetí, že svůj postoj k životu jednoduše změní a začne si ho užívat plnými doušky. Něco se povede, něco naopak ne, každopádně konečně začne opravdově žít.
Nakonec je tu Dášina maminka Markéta, se svým druhým manželem Pavlem a dvěma dětmi. Pavel své rodině hodně ublíží, ale i přes veškeré křivdy, nenávist i strádání si nakonec celá rodina najde vlastní cestu k dříve ztracenému štěstí.
Nakonec si všichni hrdinové příběhu románu Nejlepší víkend uvědomí, že navzdory všem protivenstvím se mají všichni docela fajn. A že štěstí se skrývá někdy v těch úplně nejjednodušších a nejbanálnějších věcech.
Vlastní pocit z četby: Knihu hodnotím jako velice fajnové oddechové počteníčko. Hartlovi se podařilo bravurně rozvíjet příběhy ze života, který je občas veselý, občas depresivní, plný zvratů, ale i radostí. Do románu jsem se začetla hned od první stránky, pobavila jsem se a zapomněla na všechny starosti okolo mě. Kdo potřebuje vyčistit hlavu, ať sáhne po Hartlovi. Ten tímto dílkem opět potvrdil, že je v tomto směru prostě „in“.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account