Z knihy 1913. Léto jednoho století se ihned po vydání stal mezinárodní hit. Florianu Illiesovi se v krátkých prozaických črtách podařilo zachytit atmosféru odcházejícího devatenáctého století i záblesky toho nadcházejícího. Fascinující dobové výjevy z předválečné Prahy, Vídně či Berlína měly jedinou vadu — skončily. Ke stejnému závěru dospěl naštěstí také Florian Illies, který proto neustal v pročesávání archivů, knihoven a galerií, a připravil obdobně hypnotické a vtahující pokračování. Opět se tak můžeme ponořit do životů spisovatelů, umělců a novinářů, kteří cítí konec jedné epochy, avšak nemohou tušit, co má přijít po ní.

 První díl jakéhosi souhrnu toho „nej“, co se v roce 1913 stalo, se dočkal pokračování v podobě poměrně obsáhlých glos s podnázvem „Co jsem ještě chtěl vyprávět“. První díl se soustředil na události probíhající v létě tohoto roku. Zachytil neuvěřitelně fascinující výjevy z předválečného Berlína, Vídně, ale i Prahy. V druhém díle se autor zaměřil nejen na léto, ale vlastně celý tento neuvěřitelný rok a jak jej prožívaly významné osobnosti tehdejší doby.
Více k recenzi zde: https://www.knihcentrum.cz/recenze-1913-co-jsem-chtel-jeste-vypravet 
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2021 nakladatelstvím Host. Celkem má 232 stran. Autorem je Florian Illies. Z německého originálu přeložil Tomáš Dimter. ISBN 978-80-275-0576-0.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account