Poprvé román „Peníze od Hitlera“ vyšel v roce 2006 a v roce 2021 se dočkala svého dalšího vydání. Zcela zaslouženě.
Hlavní hrdinkou příběhu je mladá dívka Gita Lauschmannová – přeživší hrůz druhé světové války a navrátivší do rodné vesnice Puklice. Léta, které strávila v pekle nacistického vyhlazovacího tábora, ve němž ztratila své rodiče a mladší sestru, chce co nejrychleji hodit za hlavu a vrátit se tam, kde to důvěrně zná, kde má zázemí, známé a kde doufá také v návrat svého bratra Adolfa, o kterém nemá žádné zprávy.
Osud je však nesmlouvaný, lidé neodpouští nejen křivdy, ale zejména úspěch a dobré bydlo. A obojího měla rodina Lauschmannova před válečnými léty přehršel – avšak pouze a jen vlastní pílí, obchodním umem a zdravou ctižádostí. Sousedé však v nebývalém majetku, který po této židovské rodině zůstal, spatřují vlastní štěstí. Jsou přesvědčeni, že teď si mohou ozurpovat alespoň kousek z toho, co tito Židé, avšak němečtí Češi, vlastnili. Gita se objeví ve dveřích svého domu, ale otevřené náruče nových obyvatel se nedočká. Běsnění, nenávist, zrůdnost lidské rasy se projevuje dál i po skončení války.
Více k recenzi zde: https://www.knihcentrum.cz/recenze-penize-od-hitlera 
Technické poznámky: Kniha byla vydána v roce 2021 nakladatelstvím Host. Celkem má 304 stran. Autorkou je Radka Denemarková. ISBN 978-80-275-0514-2.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account