Představte si, že právě teď máte k dispozici všechny odpovědi, informace a nasměrování ohledně svého podnikání, které potřebujete. Jen se k nim dostat.

V tomto článku bychom s Vámi chtěly sdílet skutečný příběh jedné podnikatelky.

 

Představte si, že podnikáte již několik let. Své podnikání milujete. Cítíte, že jste na správném místě. A cítí to i Vaši klienti. Vaše služby jsou opravdu nadstandardní a dopřávají si je rádi. Vaše kapacita, tak jak jí máte k dispozici, je vždy vyčerpaná. Pracujete s radostí a nadšením a je to znát i na zpětné vazbě, kterou na své služby dostáváte. Klienti si Vás doporučují mezi sebou.

A jednou přijde nápad na nový projekt. Úžasný nápad, který Vás naprosto pohltí a nadchne. Projekt, pro který od prvního okamžiku dýcháte. Věříte mu. Víte, že bude úžasný. Díky němu se Vaše služba dostane a pomůže mnohonásobně většímu počtu klientů, než je teď ve Vašich možnostech. Projekt Vás ráno nenechá dospat a s radostí na něj myslíte, kudy chodíte.

Nějaký čas ho necháte zrát ve svých vizích. Ladíte ho, promýšlíte a trochu váháte, zda do toho máte jít. V ten správný moment se rozhodnete. Jdete do toho. Od té chvíle vše běží jako na drátkách. 100% flow. Ti správní lidé v ten správný čas. Užíváte si proud nekonečné tvořivosti, který se přes Vás a tým přelévá a s lehkostí překonáváte drobné výzvy na cestě. Plníte si sen. Každá Vaše buňka cítí, že se vše děje správně, že máte podporu vyšších sil. Že máte správné načasování. Žijete svůj sen.

 

První vlna tvořivosti je spolu s první částí projektu za Vámi a Vy usilovně pracujete s celým týmem na spuštění projektu a jeho představení veřejnosti a klientům. Najednou se začíná vytrácet lehkost. Termíny se prodlužují, komunikace už není tak hladká. Ale pořád máte ten správný drive a vezete se na vlně setrvačnosti a nadšení. Všichni se těšíte, až to bude venku. Až o tom úžasném projektu všem řeknete. Ale jak to tak vypadá, hned to nebude, protože posouváte už asi pátý deadline a spuštění projektu se neblíží.

Naopak narážíte na víc a víc komplikací, nepřesností, nedorozumění. Vše se zpomaluje. Ale ne Vy. Vy věříte, že jste vše udělala správně. Že už vše dávno mělo být. Že tak úžasný projekt poběží stejně jako jeho první část. A tak bojujete. Sama se sebou i s kolegy. Za Váš vysněný projekt. Tlačíte na všechny a na všechno. A pak přijde ten moment, kdy projekt konečně spustíte. Ten sladký moment, na který jste čekala tak dlouho. Tadááá! Čekáte mnoho, ale ne to, co nastane pak.

 

Nestane se totiž vůbec, ale vůbec nic. Projekt nemá absolutně žádnou odezvu. Jako by byl někde za zrcadlem. Málokdo s ním přijde do styku (nehledě na investice do placené reklamy) a když už na něj někdo narazí, tak ho vůbec nechápe. A Vy nechápete proč? Tak skvělý projekt? Vše nasvědčovalo tomu, že to bude fungovat po všech stránkách. Potácíte se mezi frustrací a vztekem a mezitím projekt vylepšujete. Přidáváte a ubíráte. Doplňujete a vysvětlujete. Předěláváte a vyčítáte si, že jste zničila tak skvělý projekt. Protože to bylo dle Vás jasně komunikováno. Měl obrovskou podporu a tohle selhání musí být dané tím, že jste něco udělala špatně. Že jste něco zanedbala nebo nezvládla.

Dva roky s tím bojujete a dřete sebe i okolí do úmoru. Dva roky se snažíte přetlačit osud a přesvědčit ho, že teď už jste to, co chybělo, doplnila a může to konečně začít fungovat. Zcela bez úspěchu a jakékoli odezvy. Kolegové na projekt již dávno zapomněli. Kromě toho jste také o statisíce lehčí a nevypadá to, že by se měly vrátit. Vaše podnikání už Vás tolik netěší. Jste zklamaná. Ze sebe, z projektu i ze zrady, kterou na Vás osud tak trochu upletl. Bylo přece jasné, že to je úžasný projekt. Měl pomoci tolika klientům. Byl součástí Vašich vizí a poslání. Cítila jste ho. Tak proč? To je otázka, která Vás nepřetržitě provází.

 

Jednoho dne se probudíte a prostě to vzdáte. S obrovskou lítostí to pustíte. Lehkost se Vám pomalu začne vracet do života. A s uvolněnou kapacitou přichází i uvědomění toho, co se stalo, proč to nešlo. Záměr projektu byl úplně jiný než ten, se kterým jste pracovala. Stejně tak jeho načasování. Základním záměrem bylo zviditelnění Vašeho podnikání a spojení Vás jako osoby s tématem. A najednou to jde, když tak s projektem začnete zacházet. Nervete tu puzzle kostičku to špatného okýnka, ale tam kam patří. Najednou ho lidé vidí a rozumí mu. Nestačíte se divit, jak lehce projekt funguje a navíc bezvadně doplňuje a podporuje Vaše podnikání, protože i to se, stejně jako Vy, v průběhu vyvinulo. A teď, právě teď, do něj projekt skvěle zapadá.

A to načasování? Kreativní fázi bylo potřeba připravit v době, kdy se realizovala, kdy přišel ten drive. Ale vše ostatní mohlo počkat. Nebylo třeba to nikam tlačit a ztrácet sílu a naději. Bylo třeba dát prostor Vašemu vývoji a vývoji ostatních částí Vašeho podnikaní. Aby tam projekt zapadl a podnikání doplnil. Aby byl pro něj podporou.

 

Představte si, kolik volného času během uplynulých dvou let jste mohla získat! A kolik frustrace, naštvání a zoufalství si mohla daná podnikatelka ušetřit. Stačilo by jen být v souladu sama se sebou a s vyšším záměrem. Vědět jaký záměr má projekt od začátku, vše mohlo probíhat jinak. Bez ztráty lehkosti.

Věříme, že když se spojíme se svým podnikáním na hlubší rovině a podíváme se na něj z vyšší perspektivy, v kontextu celého našeho života, objevíme ty nejcennější odpovědi a nasměrování.

Rády bychom svými zkušenostmi, vhledy a moudrostí pomohly všem ženám podnikatelkám a i těm, které podnikání teprve zvažují, být v souladu se svým životem a podnikat s lehkostí.

Pokud Vás tento příběh oslovil nebo jste si některou fází případně i sama prošla, rády Vás uvítáme na našem Business workshopu pro ženy podnikatelky (nebo ty, které podnikání zvažují).

Vyzkoušeno na nás i našich klientkách.

Přijďte také podpořit své podnikání na srpnový workshop, výjimečně za prázdninovou cenu.

Těšíme se na Vás!

S láskou

Žaneta a Jana

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account