Odpověď je jednoduchá: “Protože jste se ještě nedostali na úplné dno!” Ale je to nutné? Zeptejte se sami sebe, jestli je to nutné. Co si odpovíte? Proč jste to Vy samotní, kdo jen přešlapuje na nástupišti, kde čeká rychlík za lepším životem? Proč? Vážně to s Vámi musí zajít tak daleko?
 
Myslíte si, že to tak není, že čekáte až na to pomyslné dno?

  Tak proč jste se už nepustili do toho zdravějšího stravování?
  Proč jste už nedočetli tu knihu osobního rozvoje?
  Proč jste se ještě nerozhoupali zajít si na ten rekvalifikační kurz pro novou práci?

 
Proč? → Tak jeden příběh za všechny. Příběh, který mě přivedl přesně na tu myšlenku, proč lidé otálejí, dokud si nanarazí prdku. Tato myšlenka je tak pravdivá, až mě mrazí.
 
Máte možnosti
Nikdo nemůže říct, že nemá svůj vlastní život ve svých rukou. Nemůže, protože to není pravda. Ať se nám děje cokoliv, ať se k nám lidé chovají jakkoliv, je to pouze v odezvě na to:

  Co jsme udělali,
  co jsme řekli,
  jak jsme se chovali nebo
  tvářili.

Přijde Vám to drsný? To věřím. Mně to taky tak přišlo, když jsem to slyšela poprvé. Přesto je tomu tak a ne jinak! Máte všechno, co potřebujete k dispozici. Jejda, vždyť jestli mě čtete pravidelně, tak víte, že jenom já mám pro Vás 2 e-booky, které už změnily několik životů. Fungují. Vím to, mám zpětnou vazbu. Dokonce se mi dostalo od čtenářky takovéhle odezvy na 7 úkolů pro Váš nový začátek:

“Já jsem se nastartovala podle Vašeho e-booku zdarma, ale pravda je, že těch 7 kroků z vašeho dalšího e-boočku mi pomohlo nastavit ten správný směr a začít opravdu se vším všudy, jak se patří. :-)”

 
Takže už jen to, že čtete tyhle řádky, Vám otevírá dveře. A jestli jste si odpověděli na otázku, že máte všechno, co potřebujete k dispozici takto: “To není pravda, potřebuju víc peněz.” Tak sami sobě upřímně odpovězte, jestli jste se někdy zamysleli nad tím, jak ty peníze navíc získat? A nebo jste naopak jen žehrali na to, že prostě prašule nejsou?

 

Dopadnout na dno může každý
Do mé péče se dostal jeden úspěšný podnikatel. Měl recidivu s depresemi. Nedokázal komunikovat a podepsalo se to také na jeho podnikání. Začali jsme spolu mluvit. Začala jsem přicházet na možnosti, kudy by mohl jít. On si některé vybral a vyzkoušel to, co pro něj bylo nejvíce schůdné, kde cítil nejméně odporu a do čeho se dokázal pustit. Ale i se překonal. A víte za jak dlouho svůj stav zlepšil o takových 80 %? ZA 3 DNY!!!! Pouhé 3 dny, kdy dělal poctivě všechno, co jsem mu řekla. Jen po svém, protože si vybíral ze všech návrhů pro sebe to nejlepší. (To musíte vždy dělat i Vy, možností je až příliš. K tomu Vás nabádám.) Pochválila jsem ho, protože to byla proměna doslova ze dne na den, a naprosto plně před mýma očima, a zeptala se:

“Je zvláštní, že někdo to dokáže a někdo ne.”

Dostala se mi jednoduchá a naprosto okamžitá, spontánní odpověď:

“Protože jim ještě není nejhůř.”

 

Nečekejte na dno, než začnete něco dělat!

Taková pravda!!! I já sama jsem naprosto ignorovala všechny výstrahy, kterých se mi dostalo.

  Jak jsem mohla přehlížet tu nesnesitelnou únavu?
  Nebo to, že když jedu do práce, tak přemýšlím jen nad tím, jak se jí vyhnout?
  Nebo to, že když jsem chtěla vidět svou nejlepší kamarádku, tak jsem musela 14 dní sbírat síly, abych se s ní mohla setkat na dvě hodiny?

A přitom je to nejlepší holka na celým, celičkým světě a vídám ji hrozně ráda. Jak jsem mohla tohe všechno ignorovat?
 
Proto na Vás apeluji jako na bytosti, které můžou naprosto všechno: NENECHTE SE PADNOUT NA SAMÉ DNO!!! Sledujte výstražné signály toho, že se Váš život řítí kam nemá!!! Bojte se toho, že bude nejhůř, dělejte něco hned!!! Léčení následků může trvat roky, někdo se z toho nedostane nikdy. Vy tu moc máte a tak si ode dneška říkejte na všechno, co chcete udělat:

“JÁ MŮŽU!”

Dodá Vám to sílu. 🙂
Tak co? Ještě odložíte to, co můžete sami pro sebe udělat, aby Vám bylo lépe??? 🙂
 
Vaše Lenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account