Pravidla, která posunou váš život před ostatní

 
Cítíme se tak dobře, jak nám naše tělo dovolí. Tělo nám však dovolí pouze to, co je v aktuálním čase schopno, takže za touto problematikou hledejte především nastolené návyky, které nás buď posouvají vpřed nebo se stávají celoživotní brzdou. Jaké návyky máte vy a myslíte si, že jsou správné? Dokud nezměníte přístup k životu samotnému, nečekejte žádné zlepšení. Tímto článkem vám chceme napovědět, že i zdánlivě malicherné věci mohou vytvořit mimořádně odolný celek.
 
Spánek ve stejnou hodinu
 
Pracující ve směnném provozu to velmi těžko ovlivní, ale vždy je možné s tím něco udělat případně i popřemýšlet nad změnou práce. Nepravidelný spánkový rytmus je urychlenou jízdou do samotného pekla plného zdravotních komplikací a rozhozeného imunitního systému.
 
Právě pravidelné nastavení spánkového cyklu zajišťuje na jedné straně příjemnější vstávání a na straně druhé skvělou regeneraci celého organismu. Vstávat se bez jakéhokoliv náznaku potíží naučíte i bez budíku. Tělo si prostě navykne na svou dobu a spánku si vezme jen tolik, kolik ve skutečnosti potřebuje.
 
Vystavujte se pravidelně slunci
 
V letních měsících je to samozřejmě jednoduší, ale sluníčko na obloze naleznete i v zimní sezóně.  Sluneční paprsky se postarají o snížení produkce spánkového hormonu melaninu a to vás donutí vstát. Navíc se nabijete ryze přírodní energií a vitamíny.
 
Pitný režim je prostě základ
 
Dokonce ani nás nebaví pořád dokola upozorňovat na důležitost pravidelného doplňování tekutin a stále se objevují případy zbytečné dehydratace organismu. Tekutiny jsou z pohledu důležitosti na prvním místě. Pokuste se vynechat přeslazené limonády a dát pro tentokrát přednost čisté popřípadě mineralizované vodě.
 
Tělo je vodou poháněno, častá dehydratace mu samozřejmě nesvědčí. Lidé to vědí, znají a přes to se i přes veškerou snahu z lahve nenapijí a nikdo neví proč. Uspěchané moderní tempo nám totiž klade klacky pod nohy. Nároky zaměstnavatelů a stresové situace se pak podepisují na organizačních schopnostech vlastního života a celkovém uvažování. Jednoduše v tom chaosu zapomínáme.
 
Toto jsou dle mě opravdu základní věci, který by měl každý znát, předávat je dál a snažit se jej dodržovat. uvidíte, jaké to dokáže zázraky 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account