Naše vztahy k okolí jsou projevem naší osobnosti. To, co přitahujeme, vždy zrcadlí naše určité vlastnosti nebo naše určité přesvědčení o mezilidských vztazích – ať už se jedná o nadřízené, spolupracovníky, přátele, partnery nebo děti. Nelíbí se vám na nich přesně to, co vy sami děláte nebo byste chtěli dělat nebo čemu věříte. Kdyby vám nějak nezapadali do života, tak byste je nepřitahovali ani by vám nezkřížili cestu. 
Jestliže vám šéf v práci neustále projevuje nespokojenost a kritizuje vaši práci, podívejte se do sebe, do svého nitra… Buď se v některých situacích chováte jako on, nebo věříte, že nadřízení jsou vždy kritičtí a nespokojení. 
Jestliže váš podřízený ignoruje vaše instrukce nebo nepracuje tak, jak má, zamyslete se, kdy se tak chováte vy, a vyřešte to. Je příliš jednoduché někoho vyhodit; navíc se tím nezbavíte svého mentálního návyku. 
Jesliže některý z vašich kolegů nespolupracuje, zjistěte, čím jste něco takového přivolali. Kdy se těžko spolupracuje s vámi?
Chová-li se k vám váš přítel chladně a neprojevuje vám lásku, zjistěte, nemáte-li v sobě přesvědčení, které jste získali v dětství pozorováním rodičů, že láska je chladná a neprojevuje se.


Jestliže vás manžel nepodporuje a neustále vás spíš sekýruje, pátrejte, jaké je vaše přesvědčení z dětství… Nechoval se tak jeden z rodičů? Nechováte se tak vy? 
A co vaše děti? Rozčilují vás některé zvyky vašeho dítěte?  Jak tvrdí Louise L. Hay, jsou to i vaše zvyky. Děti se učí pouze napodobováním dospělých, které mají kolem sebe. Vyřešte si tento problém v sobě a uvidíte, že se automaticky změní i druzí. 
Toto je jediný způsob, jak měnit druhé – změnit sám sebe. Ale skutečně se změnit, změnit své mentální návyky, musí dojít k hluboké proměně vaší osobnosti… Potom zjistíte, že i “oni” jsou najednou jiní. 
Obviňování nemá smysl. Obviňováním se jen vysilujete a ztrácíte energii. Uchovejte si svou sílu a neztrácejte energii… Bez toho nemůžete nic měnit. Bezmocná oběť nenachází žádné východisko. 
 
Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account