Cvičení na uvolnění 
1/ Při čtení následujících řádků dýchejte zhluboka… Představujte si, jak při výdechu odchází z vašeho těla veškeré napětí… Uvolněte vlasy, čelo, obličej… Uvolněte jazyk, krk, ramena… Udělejte to hned teď. Nyní uvolněte záda, břicho, pánev… Dýchejte klidně a uvolňujte nohy a chodidla…
Došlo ve vašem těle ke změně? Všimněte si, jak dlouho vydržíte zůstat uvolnění… Jestliže to dokážete se svým tělem, dokážete to i se svou myslí. 
2/ V této uvolněné, pohodlné poloze si řekněte: “Jsem ochotná se uvolnit. Uvolňuji se. Zbavuji se veškerého napětí, strachu, hněvu, veškeré viny, všeho smutku, všech starých omezení. Uvolňuji se a jsem klidná, usmířená sama se sebou. Jsem usmířená s během života. Jsem v bezpečí.”
3/ Opakujte toto cvičení dvakrát až třikrát. Vnímejte lehkost, se kterou se zbavujete napětí. Opakujte toto cvičení kdykoli, když si uvědomíte, že se vám vybavují myšlenky na vaše problémy. Chce to trochu cviku, abyste při tom získali přirozenost.
V uvolněném stavu budou také lépe učinkovat vaše pozitivní tvrzení. Není třeba být v křeči nebo ve stresu a napětí. Uvolněte se a myslete na vhodné myšlenky.  

 
Zdroj: Louise L. Hay: Miluj svůj život
Foto: Pexels

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account