Pink se narodila 8. září 1979 jako Alecia Beth Moore v menším pennsylvánském městečku Doylestown ležícím asi 40 km severně od Philadelphie a 130 km jihozápadně od New York City. Její otec, válečný veterán, James Moore se živil jako pojišťovací agent zatímco její matka Judith Moore (rozená Kugel) byla zdravotní sestrou. Chvíli po narození zažívali rodiče manželskou krizi, která se táhla až do doby, kdy bylo Pink 10 let. Poté se rozvedli. Pink jako dítě trpěla na astma, což naštěstí nijak neovlivnilo její budoucí kariéru.

 

Ve věku 14 let se zúčastnila konkurzu do dívčí skupiny Basic Instinct, kde uspěla. Nakonec se skupina rozpadla ještě předtím, než stihla vydat jakoukoli skladbu. V 16ti letech pak Pink společně s Chrissy Conway a Stephanie Galligan zakládá R&B skupinu s názvem Choice. Skupina se rozpadá 1998 a zpěvačka podepisuje vlastní smlouvu s LaFace Record a začíná pracovat na svém sólovém albu.

V únoru 2000 vydává Pink svůj první singl s názvem “There You Go”, jenž se umístil v první desítce amerického žebříčku Billboard Hot 100. Jde o nejprestižnějším žebříček prodeje singlů v USA. Úspěch slavila také např. ve Velké Británii, na Novém Zélandu, či v Austrálii.

Koncem roku 2017 spolupracovala s Eminemem na jeho písni “Need Me”, jenž se stala součástí Eminemova alba Revival.

V únoru 2018 si Pink splnila svůj dětský sen, na 52. ročníku Super Bowlu si zazpívala státní hymnu. O této chvíli snila od roku 1991, kdy měla tu čest slyšet Whitney Houston na 25. ročníku Super Bowlu.

Se svým sedmým turné Beautiful Trauma World Tour, které odstartovalo v Phoenixu 1. března 2018 nemá v plánu navštívit žádnou z Evropských zemí. 128 plánovaných koncertů by mělo proběhnout pouze v Severní Americe a Oceánii, kde má opravdu silnou fanouškovskou základnu.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account