Všimněte si, kolik reklam a lidí na nás tohle zkouší. Je to až neuvěřitelná drzost! Lidé špatně nic udělat nemohou, pouze si jdou jinou cestou, než by reklama (nebo i jiní lidé chtěli).

Reklamy

Nejhorší jsou ty, které na Vás útočí způsobem: “Jak to, že ještě neděláte???” – No, neděláte. Budete to dělat, až na to přijde čas anebo taky na to nepřijde čas vůbec, kdo ví. Je to Vaše cesta a Vaše volba. Nemusíte dělat všechno a být vším. Schválně si zkuste vzpomenout, kolikrát ve Vás někdo/něco za poslední dobu vyvolalo pocit viny a zkuste si toho všímat i nadále. Uvidíte, kolikrát na nás takto atakují. Někdy se ten pocit jen objeví a pak zase zmizí, ale stejně se objevuje.

Vina

Vina je jedna z nejhorších emocích, kterou jako lidé máme. Dokáže nám utlačit dušičku tak hluboko, že se pak cítíme malincí a nicotní. Vy máte dvě možnosti, co s tím. Tak jako se stresem, je to:

“Bojuj nebo uteč.”

Uteč je jasné, začnete se vyhýbat všemu, co ve Vás vyvolává pocity viny, ale i jiné negativní pocity. Boj je v tomto případě chápán jako přijmutí emoce a položení otázky: “Proč to ve mě vyvolává tento pocit?” A na tuto otázku hledat odpověď, tu odpověď potom zpracovat a zbavit se navždy toho, co tento pocit vyvolávalo. Pokud se necítíte na to, abyste se postavili tomu, na co ve Vás vnitřně tyto negativní zásahy reagují, pak můžete nějaký čas provádět utíkání. Ale věřte mi, že dřív nebo později se tomu stejně postavíte, jinak se to bude celé opakovat a Vy ty potlačené emoce (o kterých jsem psala v minulém článku: https://lenkaspurna.cz/mate-v-sobe-potlacenou-bolest/) budete muset řešit na pokraji nějaké krize nebo bloku. Což je škoda. Raději zkuste zapracovat na získání síly (a nejlépe i průvodce), který Vám pomůže najít a vyléčit, co se ve Vás krčí.

Lidé nutící nám pocit viny

Napadl mě k tomu jeden vtip (ať toto nemáme nemáme úplně vážné, i když je důležité tomuto tématu věnovat pozornost):

“Jak poznáte, že je někdo vegan (dělá cross-fit, jógu…)? – Řekne Vám to.” 😀

Tihle jsou krásným příkladem. Potom od nich slyšíte věty jako:

“Ty nejsi vegan? Tak to Ti na naší planetě asi nezáleží… – Hmm, divné…” (a podívají se na Vás z patra, jako kdyby být vegan byla stejně zásadní věc pro člověka, jako je sprchování.) 😀

Ale to jsou jen takové příklady, nic proti veganům ani crossfiťákům. 🙂 Ukázka měla naznačit nucení cizího názoru a postoje ostatním tak, aby se v druhém pokusili vyvolat pocit viny, díky kterému se nad Vámi budou moci povýšit, protože oni dělají něco dobře a Vy ne. Nedejte si proto vnutit pocit viny. Nic špatného jste neudělali. Máte jen svou cestu, což znamená, že jsou lidé, kteří mohou být úplně jinde, než Vy, jsou lidé, se kterými jste se na své cestě potkali, ale jsou na své cestě dál, jiní nejsou ještě ani tak daleko, jako Vy. To je prostě život. Naše cesty jsou stejně jedinečné, jako my všichni. Tu jedinečnost si připomínejte vždy, kdy se budete cítit kvůli někomu menší. Vybírejte si lidi, se kterými se cítíte silnější.   Pokud se chcete posílit, například v rámci pozitivního myšlení, ale i zpracování negativních pocitů, klidně vyzkoušejte můj Akcelerátor přání >> (https: //lenkaspurna.cz/on-line-kurzy/akcelerator-prani). Díky němu Vás čeká hromada zamyšlení a cvičení, které Vám pomohou růst den za dnem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše Lenka (Můj příběh a kdo jsem najdete tady: https://lenkaspurna.cz/home/o-mne/)

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account