Phishing je souhrnné označení pro techniku v prostředí internetu, případně jakýchkoliv jiných komunikačních sítí, která záměrně vede k získávání neoprávněných osobních údajů uživatele.
Phishing má množství podob, nejčastěji se jedná například o podvodné emaily, které počítačového uživatele vybízí k zadání citlivých údajů (rodné číslo, hesla, číslo účtu).
Phishing je poměrně novodobá záležitost, která se však začíná stále více rozšiřovat. Je třeba si na ni dávat pozor. Chránit se lze technickým vybavením, softwarem a především vlastní opatrností. Prokázání Phishingu je postihnutelné.
 
Teď máte jistě v hlavě zmatek. Zase nějaké nové cizí slovíčko. Nyní zapátrejte v paměti, zda vám někdy emailem neba na Facebooku nepřišla nabídka k přihlášení a zadání svých důvěrných čísel na internet. Může vám přijít, že se mění stránky banky na zcela nové a že ti nejrychlejší dostanou jako odměnu dvěstě korun. Chytrý a inteligentní člověk si přeci musí říci: Nemůžu jít jako hloupá ovce za stádem, kdyby něco takového byla pravda, tak na to upozorní několik dní dopředu přímo z banky. 
V tom horším případě se vám stane to, že se bude k vašemu účtu přihlašovat někdo cizí. Pak vás osloví kamarád: Hele, mě nechodí SMS k mému účtu a já potřebuji poslat peníze. Napiš mi svoje číslo mobilu a ono to přijde k Tobě. Napiš mi prosím ty čísla sem do chatu. Jako hloupá ovce za stádem!!!! Tak ano. Je to toto a ještě toto. Celý týden se ke svému internetovému bankovnictví nepřihlásíte. A když konečně ano, tak vás málem trefí infarkt. Účet je prázdný. A peníze tam, tam. S brekem odcházíte na policii a ten nejvyšší orgán má práci. V tom lepším případě své peníze uvidíte. V tom horším vám zbydou oči pro pláč.
 

 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account