Před smrtí řekl muž svému synovi: ” Toto jsou hodinky, které mi dal tvůj dědeček. Je jim přes 200 let. Než ti je dám, vezmi je a jdi s nimi do první zastavárny. Řekni, že je chceš prodat a zeptat se, kolik za ně můžou zaplatit.”
Na naléhání otce, syn odešel s hodinkami a po několika minutách se vrátil a řekl:

” Nabízejí mi 10 dolarů, protože jsou staré a těžce poškozené.” Otec požádal syna, aby si ty hodinky vzal a tentokrát šel k prvnímu hodinářovi.
O hodinu později se syn vrátil a řekl: ” Hodinář nabídl 20 dolarů za hodinky.”
Otec se opět otočil ke svému synovi: ” Vezmi si zase hodinky a jdi k prvnímu člověku, kterého potkáš na ulici, a zeptej se ho na to, za kolik si je od tebe koupí.”
Syn se po 10 minutách vrátil a říká: ” Nikdo si je nechtěl koupit, jen jeden a nabídl mi 5 dolarů.”
” Jdi teď do muzea a ukaž jim ty hodinky,” řekl táta. Po pár hodinách se sun vrátí. “Za ty hodinky mi nabídli milion dolarů. Říkali, že to bylo opravdové mistrovské dílo. Jak je to možné? ”
Otec odpověděl: ” Chtěl jsem, abys poznal, že jen znalí lidé na vhodném místě ocení tvoji skutečnou hodnotu. To je důvod, proč se nemáš nechat rozhodit, když s tebou někdo neznalý na nevhodném místě zachází jako s odpadem. Ti, kteří poznají tvoji hodnotu, tě budou vždy adekvátně oceňovat narozdíl od těch, kteří tvou hodnotu nepoznají.
 

 
 
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account