Dávám si velké cíle, někdy to může vypadat, že jsou nereálné. Ono nejen, že to tak vypadá, ale ono to tak vlastně i je. Je ovšem krásné těmto cílům a snům podlehnout, tedy jim věřit.  Mnohdy se může zdát, že je myšlení bohatých v začátcích své cesty podobné bohémům. Bohémským vizím. Jak se však liší myšlení bohatých od myšlení bohémů či klasické střední vrstvy:
 
Soustředíte své myšlení na budování finanční rezervy? Snažíte se šetřit na až? Rozdíl mezi střední vrstvou a bohatými je ve focusu k penězům. Střední třída se soustředí na úspory, bohatí se soustředí na výdělek.
 
Střední třída se domnívá, že peníze jsou zdrojem zla a tak je tak i bere. Bohatí ví, že zdrojem zla je chudoba.
 
Střední třída se o peníze bojí. Představme si zaměstnance, který čeá každý na svoji jistotu – výplatu. Přestava ztráty této jistoty ho naprosto děsí. On sám si však neuvědomuje, že jeho jistota je jen tak jistá, jako je jistá jeho práce. Bohatí o penězích sní a mnohdy ve velkém. Oni dobře vědí, že je jednodušší sehnat deset milionů na investici než deset tisíc na živobytí.
 
Střední třída tráví svůj volný čas různými radovánkami. Bohatí se soustředí na aktivity, které vydělávají peníze. Jejich práce jim je koníčkem, svoji práci milují, proto ji dělají s nadšením. Bohatí se domnívají, že bohatsví pramení z jedinečných nápadů. Střední třída je přesvědčena, že jedině prací se dá dosáhnout financí….
 
Proto dovolme si snít, rozhodně me se, že budeme snít, i když zatím nevíme jak a očem, tak jděme do toho.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account