Před rokem jsem přemýšlela, jak se v podnikání posunout dál. Jako ekonom a markeťák povoláním jsem si rychle spočítala, že když budu cvičit yogu jen po fitkách, nikdy se svou sice oblíbenou a krásnou, ale i náročnou prací nemohu uživit. Nájmy ve studiích, provize za prostory fitkům, kde cvičíte. Ti nejlepší s vámi jedou půl na půl, ale i tak je výdělek výzvou. Především, když jste na uživení rodiny převážně sama a nemáte bohatého sponzora, který by vaši krásnou a bohulibou činnost financoval.

Tak přišlo rozhodnutí, vytvořit vlastní prostor pro yogu.

Jednoznačně výzva. Utekla jsem z kancelářského života a života se šéfy, a tak jsem věděla, že to je rozhodně to, co vytvářet nechci. Nechci nikomu šéfovat. Chci sama pro sebe svobodu, ale i svobodu pro ty ostatní.

Tvořte to, po čem sami toužíte, jinak vytvoříte lež, na kterou ostatní nebudou slyšet.

Proto jsem našla prostor, teda vlastně spíš přitáhla k sobě prostor, který byl ideální pro cvičení mé maličkosti, ale už se tam tak nějak nevešli jiní lektoři. Zprvu jsem to brala jen jako prostor pro podnikání, ale pořád to nebylo nějak ono. Studio se jen hodně pomalu plnilo lidmi a já v tom krásném místě byla sama a večer jsem spěchala do domácnosti, kde celý den všechno stálo a v 10 hodin večer měla začít organizovat domácnost. Věděla jsem, že takhle to dál nebude fungovat.

Tvořte podnikání tak, abyste se sami neuštvali. 180% nasazení vydržíte tak 3 roky, víc ne.

A tak jsem se přes prázdniny rozhodla. Byt pronajmu dobrým lidem a celá rodina se přestěhujeme do studia. Nerealizovatelné, řekli byste? Ano vyžadovalo to spoustu kreativity, invence, intuice a uskromnění všech stran.
Ale po více než půl roce se ukazuje, že toto hodně alternativní řešení je ku prospěchu všem zúčastněným. Rodina se semkla, více vnímáme jeden druhého. Moje práce v našem domově nás učí dodržovat pořádek a vracet věci na své místo. Trvalá očista prostoru naší přítomností vytvořila ze studia příjemné místo, kam po práci klienti přijdou rádi cvičit. Pro mne vznikl prostor, jak zvládnout domácnost a práci zároveň, ušetřila jsem čas za přejezdy mezi domovem a prací…. A mnoho dalšího.

Nikdy nelámejte hůl nad řešeními, o kterých uvnitř cítíte, že jsou správná. Pokud ve vašem těle nastane 100% jistota, že tímhle způsobem vede vaše cesta dál, vykročte.

Ukázalo se, že kreativní a hodně netradiční řešení nastalé situace je to správné.
Poučení pro mne je, že mám co nejčastěji poslouchat svou intuici. Když uvnitř těla máte ten neochvějný pocit, že něco je správně, tak za tím běžte a nenechte se „utlouct“ argumenty, že tak by to být nemělo.

Poslouchejte svou intuici na každém kroku.

Skloubení práce a podnikání do jednoho místa je pro ženu s dětmi mnohdy jediným východiskem, jak si začít budovat svoje podnikání. Jinak dámy hrozí, že se uštveme a to by byla škoda :D.

1 Komentář
  1. Kamila Novotná 6 měsíců ago

    Ráda vidím, když podnikají ženy a daří se jím. Já mám firmu už několik let a poslední dobou jsem měla pocit, že jí něco chybí. Naštěstí jsem našla pomoc u jedné firmy, která nabízí restrukturalizace firmy. Kontaktovala jsem je a oni mi poradili, jak mám zvýšit ziskovost svého podnikání.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account