Nejlepší letní čtení: Knihy, které vás pobaví a inspirují

Klasické prázdniny – sedím doma ve své knihovně a vybírám. Volá mi mamka, ať jí přivezu něco ke čtení na Moravu, přes FB mi pípají zprávy od kamarádek a kolegyní, co mají číst a zabalit do kufrů a batohů. Letní čtení začíná. Jestli řešíte stejně příjemný problém, může vám moje inspirace přijít vhod.
Pro mamku a tchýni ke čtení… ale vlastně pro všechny

Absolutní jednička u nás v rodinném kruhu, která jde z ruky do ruky, je kniha, vlastně dvě, Evžena Bočka Poslední aristokratka a její druhý díl. Neznám nikoho, koho by příběh dívky a její rodiny, která zdědila hrad, nerozesmál natolik, že se lidé nechápavě otáčejí a nesmíte ji číst v ložnici, neboť se partner  nevyspí.:-)
    
Kdo často začíná číst a rychle skončí, ať je důvodem neustálé dětské dotazování, hodně práce, velká večerní únava, určitě by měl sáhnout po povídkách, fejetonech či statusech. Kdo má děti, tak ví. Lehké čtení, ze života, od žen, o životě  je určitě P.S. od Ani Geislerové nebo Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallové. K oběma knihám se neustále vracím a u kamarádek mají velkou oblibu.
                                  

Klasikou neurazíš
Tahle knížka neknížka je na léto pro mě. Když mohu spojit malování a čtení, je to pro absolutní relax. Dostala jsem tip na Vogue omalovánky, do kterých jsem se zamilovala. Čtu o šatech módních návrhářů a sama si je maluji. Jinak ale, co se týče mého letního čtení, vracím se vždy ke klasikům. Balím na cesty Bulgakova, Shakespeara… letos to vidím na Johna Steinbecka a Hrozny hněvu a na úžasného Velkého Gatsbyho od Francise Scotta Fitzgeralda.
        
Na dovolené po Česku jsem nedávno doporučila kamarádovi další klasiku Staré pověsti české od Aloise Jiráska. Čtou celá rodina a jejich výlety mají téma. Objevují místa s historií a rovnou si o ní přečtou.
No a něco pro dceru. V létě tolik nečteme, spíš tvoříme a lítáme venku. A tyhle dvě činnosti mohu krásně spojit díky mé skvělé kamarádce výtvarnici a učitelce Petře Vondrové a její nové knížce Výtvarné hrátky s různými materiály. Podle jejích knih jsme s dcerkou vyrobily, ušily, namalovaly, kde co a moc si to spolu užily. Mateřská byla jedna velká výtvarná dílna.:-)
             
Smích, pláč a erotika
Knihy, které jsou jistotou, líbí se a v knihovně se neohřejou. Nová kniha, tip od mé tchýně, Jako zabít ptáčka od Harper Leeové. Pro milovníky všeho francouzského a zejména života v Paříži je absolutně skvělá kniha Merde! Rok v Paříži od Stephena Clarka a další a další díly. Začnete číst jeden a musíte další. Milujete romantické, lehce erotické příběhy, tak to se vám bude líbit Něžný bastard od Christiny Lauren a další díly.
     
Příběhy, co vás dostanou
Ale pro ty, co v létě zvládnou i těžší témata, doporučuji knihu, která mě dostala na kolena Vyhnání Gerty Schnirch od Kateřiny Tučkové (autorka Žítkovských bohyň) nebo velmi silné téma života v Kambodži Stín banyánu od Vaddey Ratner, budete plakat, určitě.
                      
Mohla bych pokračovat dál a dál, ale nechám i prostor vám. Co si balíte na léto do kufrů k vodě vy?

Zdroj: Petra Kubal

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account