Narodila se 25. března 1965 v Ohiu v USA.

Ačkoli nemá mnoho společného s tradičním ideálem krásy, stala se módní ikonou. Vysoce osobitá drobná herečka je po čtyřicítce stále zajímavá pro role v romantických komediích, jimž dodává něco zcela jiného než typ dívek odvedle jako Sandra Bullock nebo romantických ideálů, které prezentovala sladká Meg Ryan. Sarah Jessica Parker představuje spojení elegance s trochou výstřednosti i romantiky. Neodmyslitelně k ní patří upnuté topy s hlubokým výstřihem a rozevláté, téměř baletní sukénky. „Působí jako holčička, ale je velice rafinovaná. Pěstěná a přitom rozpustilá. Má úžasnou dikci. Říkám jí Lingvistka, protože způsob, jakým mluví je naprosto úžasný,“ vyjádřil svůj dojem její kolega Matthew McConaughey.

Jedinečnou pozici, kterou dnes mezi herečkami – a to nejen hollywoodskými zaujímá si nezískala jen díky zvláštní podlouhlé tváři, zvýrazňovaným očím a dlouhým kudrnatým vlasům, jaké dnes nosí jen málokdo, ale především díky svému alter egu Carrie Bradshaw, rázné i rozčarované novinářce z televizní série Sex ve městě, za níž byla mnohokrát nominována na Zlatý Globus a Emmy (několik Zlatých Globusů a jednu Emmy za ni také získala). Šest sezón strávila v pečlivě vybíraných kostýmech, které nebyly jen moderní, ale také velice sexy a elegantní. A co víc, z Carriiny záliby v krásných botičkách na jehlových podpatcích se stalo synonymum pro Sarah Jessicu Parker.

Zpěv, tanec a herectví: pošlete ji na Broadway
 
K umění měla vždycky blízko, protože v její rodině bylo zvykem trávit neděle v galeriích nebo muzeích, nicméně Sarah snila spíše o baletní dráze – ne nadarmo chodila na American Ballet School. Herectví na konzervatoři a tanec studovala také většina jejích sester, takže není divu, že byla již coby dítě obsazena do broadwayské inscenace The Innocents, která přiměla rodinu přestěhovat se z Cinncinatti do New Jersey. V zápětí byla Sarah se svými čtyřmi sourozenci angažována do muzikálu Za zvuků hudby a nakonec malá slečna Parker zazářila v hlavní roli muzikálu Annie. Už tenkrát se jí splnil sen řady mnohem starších hereček, když večer co večer zpívala s celým orchestrem na Broadwayi, tančila s American Ballet Company a zpívala v Metropolitní opeře.

Sarah má tři děti, 28. října 2002 se jí narodil syn James Wilkie Broderick, a 22. června 2009 se jí narodila dvojčata, dcery Marion Loretta Elwell and Tabitha Hodge.
 
zdroj fotografií: bing.com
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account