Včerejší přednáška Petra Ludwiga o spokojenosti mě utvrdila v tom, že všichni chceme být spokojení. V sále bylo asi 550 lidí a ani jeden člověk, na otázku: „Chce tu být někdo nespokojený?“, nezvedl ruku. Často slýchávám, že chcete změnit svůj život, ale nevíte jak.
 
KDY JE ČAS NA ZMĚNU

  Jste nespokojení
  Jste spokojení, ALE
  (Dlouhodobě) se vám nedaří dosáhnout cíle
  Býváte/jste nemocní
  Nemáte dobrý pocit, máte výkyvy nálad nebo deprese
  Nestíháte a chcete mít více času na sebe
  Máte nadváhu
  Máte problémy se spánkem

 
PRVNÍ KROK KE ZMĚNĚ
Je uvědomění. Většinou nás trápí nějaký problém nebo naopak po něčem toužíme. V obou případech je potřeba rozhodnutí. Ne rozhodnutí, které pak 4x změníme nebo zrušíme. Ale skálopevné rozhodnutí, přes které nejede vlak. A aby přes naše rozhodnutí nejel vlak, je důležité důkladně prozkoumat vaši motivaci. Zkuste si odpovědět na otázky typu: „Proč to chci?“, „Proč je to pro mě dobré?“, „Co tím získám?“.
 
ZASTAVTE SE
Náš život je jako v rychlíku. Pořád spěcháme, ráno při snídani, při cestě do práce, v práci, abychom toho co nejvíce udělali. V lepším případě kvačíme na oběd a rychle zpět do kanceláře. Po práci s vyplazeným jazykem letíme pro děti, s nimi pak na kroužky, v lepším případě domů dělat úkoly. Následuje večeře, rychle vykoupat a spát. Při zpětném pohledu se ani nemůžeme divit, že se cítíme unavení, bolí nás záda a při myšlence na to, co nás čeká druhý den, nemůžeme v posteli zabrat. Zastavte se podívejte, kde jste vy.
 
VYPNĚTE AUTOPILOTA
Celý náš život je soubor návyků. Jsme to, co děláme opakovaně. A to, co děláme opakovaně se odráží na kvalitě našeho života. Výsledkem může být stres, obezita, nemoc nebo radost, zdraví, spokojenost. Z ptačí perspektivy máte možnost vidět celkový obraz a jednotlivé souvislosti. Pro začátek stačí zastavit se a vypnout autopilota. Zkuste se zamyslet, co můžete a chcete změnit a na to se zaměřte. Začněte budovat návyk, který vám přinese radost a pozitivní změnu do života.
 
VYTVOŘTE SI PŘEDSTAVU
Z velké části slýchávám: „nevím, co chci“, „nechci to to to a to…“. A pokud se zeptám: „co tedy chceš?“, častokrát následuje ticho nebo odpověď „nevím“. Klíč k úspěchu je vytvořit si zcela konkrétní představu o tom, co chcete. Když víte, co chcete, máte napůl vyhráno.
 
JDĚTE ZA TÍM!
Je fakt jedno, jestli Maruš nebo Fanda říkají, že tohle není pro vás nebo mají jasnou představu, co je a není správné a co se pro vás ne-hodí. Důležité je uvědomit si, že je to váš život a být na své straně. Vy nejlépe víte, co chcete a co vás dělá šťastnými. A tak se obklopte se lidmi, kteří stojí při vás a vykročte vstříc novým zítřkům.  Uvidíte, že nakonec budete spokojenější.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account