Když už máte pár peněz a svěříte se do rukou odborníků, začnou na vás mít vliv. 

 

Investice (peníze) jsou od toho, abychom si mohli koupit to, co potřebujeme. Investujeme proto, abychom peníze ochránili před znehodnocením a abychom je rozmnožili, abychom dosáhli zisku.

Co je důležité mít, než začnete investovat. “Likvidní rezervu” = něco pro neočekávané finanční problémy (3 až 5 platů – na rozbití auta apod.) – abyste nemuseli rušit investice, kde jste platili vstupní poplatky a které spadly o dalších 5%.

Výnos a riziko: Každý chce výnos co nejvyšší. Ale ve světě investic je něco za něco. Chceme-li vyšší výnos, musíme podstoupit vyšší riziko.
Pokud odmítáme jakékoliv riziko, nemůžeme se pouštět do investic vůbec. Neexistují totiž stoprocentně bezpečné investice.

Investovat je snadné: osm rad pro úplné začátečníky: 1. Trpělivost: nečekejte rychlé zisky, 2. Sázky na jistotu: nakupujeme akcie nezničitelných firem ve vlastním státě, 3. Nevěříme politice: nenakupujeme dluhopisové a peněžní fondy , 4. Co nejdříve: ať si peníze zvykají, že na nás musí pracovat, 5. Nakupujeme pravidelně , 6. Diverzifikujeme sektory, oblasti, investiční strategie , 7. Proti proudu: v době krize nakupujeme více , 8. Sklizeň: realizujeme zisky, vystupujeme – Z investice vystupujeme, vždy když noviny pějí chválu na zisky, rostoucí ekonomiku, blahobyt. Nikdy nevystupujeme ze strachu, když kolem řádí krize! – Ve stabilizované ekonomické situaci, naplánujeme prodej na rok až dva. Tak jako jsme pravidelně nakupovali, tak také pravidelně měsíčně provádíme zpětný odkup, tedy prodáváme nabyté podílové listy fondů zpět správci. Můžeme si stanovit hranici, při které prodávat přestaneme, například hodnotu prvního prodeje. Při hlubokém propadu má tato signální hladina oprávnění, při malých poklesech nás může utopit v několikaletém čekání na dosažení nového maxima.
Absolutní minimum
Kdo shledává osm pravidel příliš složitých, může si je ještě zjednodušit (ale víc už to opravdu nepůjde):
Akcie nezničitelných firem
Co nejdříve
Pravidelně
Vystupujeme při dobré ekonomické situaci
Investování je jednoduché a po překonání prvních omylů, po překonání strachu, po zažití první krize je to radost.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account