Podle tradiční čínské medicíny je vládcem všech orgánů v těle, sídlem psychiky a vědomí. Vnímá všechny poruchy, které se odehrávají v jiných orgánech.

Srdce (jeho energie Qi) řídí naši krev a cévy. Cévy jsou místem, kde je krev skladována a rozváděna do celého organismu, aniž by se zastavil nebo zpomalil její tok. Důležité je, aby krev proudila ve správných trasách a nedocházelo k jejímu vylévání mimo ně.

Zároveň v něm sídlí duše Shen, která řídí naši mysl, psychiku, celkový vzhled, vystupování, vyjadřovací schopnosti, řeč, tedy celou naši osobnost. Do srdce se promítají všechna naše citová hnutí, proto nevyrovnaný duševní život postihuje právě tento orgán a projevuje se jako:
◾️ Bušení srdce – vzniká buď nedostatkem energie Qi nebo nedostatkem krve,
◾️ Nespavost – ve většině případů souvisí s nedostatečností krve srdce. Teorie čínské medicíny říká, že když je v srdci nedostatek krve, tak duše Shen nemá v noci kam ulehnout a bloudí. Proto člověk nemůže spát a často ho provází nepříjemné sny.
◾️ Deprese, úzkost, neukotvenost – rovněž souvisí s nedostatkem krve. Pokud je krve málo, je člověk lehce rozrušitelný, neukotvený, neklidný. Později se přidávají deprese a úzkosti. V těchto případech se kromě patologií srdce objevují i patologie systému jater.
◾️ Kardiovaskulární problémy – jak jsme zmínili srdce řídí cévy. Pokud je jeho funkce nedostatečná, dochází ke stagnaci krve, k různým blokádám, a to vytváří mnoho různých scénářů – riziko aterosklerózy, hypertenze, zvýšeného cholesterolu nebo i cévní mozkové příhody.

Jak můžeme našemu srdci pomoci ❤️? Zkuste Lesklokorku lesklou a Housenici čínskou:
► Lesklokorka lesklá má výrazný An Shen účinek (harmonizuje duši) tzn., že srdce vyživuje a tím stahuje, harmonizuje a zklidňuje duši Shen. Proto je vhodná u různých stavů lehkých depresí, úzkostí, panických atak, neukotvenosti, ale i nespavosti apod.
► Housenice čínská posiluje ledviny a plíce a jelikož je v našem organismu vše propojené, tak právě kvalita ledvin souvisí se správným fungováním kardiovaskulárního systému. Zvláště pokud je naše srdce „unavené“, býváme vyčerpaní, zimomřiví, depresivní apod.

 
MicoMedica
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account