Královna Kapeska je volným pokračováním velmi úspěšného a divácky oblíbeného muzikálu Kapka medu pro Verunku, který navštívilo více než 120 000 diváků. Zároveň je čtvrtým muzikálem společnosti PIXA PRO, která v Divadle Hybernia  uvádí či uváděla další dva pohádkové muzikály Alenku v kraji zázraků a Sněhová královna.
Premiéru měl tento muzikál dne 7.3.2018 v divadle Hybernia a my jsem ho vzhlédli dne 11.3. Shodou okolností v ten den měla narozeniny producentka Lenka Pixová, které se v tento den dočkalo ocenění i blahopřání na samotném pódiu.
Opravdu bylo na co koukat a představení bavilo děti i dospělé. Děj nás zavedl na kouzelný ostrov, který je rozdělený do tří království – na Popelkov, Honzov a Zlatovláskov . Zde vládnou dobří králové a přesto, že jsou rozdílný, tak spolu dobře vycházejí a jejich manželky jsou skvělými kamarádkami. Stejně tak jako jejich děti, které vyšlou na společný tábor a tím tento příběh začíná. Ten se nachází v další říši a to v říši Královny Kapesky, královny přírodních sil,  která na vše dohlíží.
Nebyl by příběh příběhem a děti dětmi, kdyby neprovedli nějakou lotrovinu a tak se jim podaří vypustit Katese, neboli  Krále temných sil. Jeho cílem není a ani nemůže být nic jiného než zničit Kapesku. Řečeno jeho vlastními slovami : „ Je třeba nastolit pořádek a řád – Peklo musí vládnout světu napořád.“ Jeho vypuštěním se rozproudí děj, který vyústí až v zápletku ohrožující život. Naštěstí jsme byli v pohádce, takže všechno dobře dopadlo. Zlobiví čerti se opět polepšili, očarovaní králové také a tak se zase všechna tři království naučila žít v souladu s přírodou. A to vlastně bylo takové hlavní poselství tohoto pohádkového příběhu, přiblížit divákům potřebu ochrany přírody.
Nám se tento muzikál líbil moc a moc. Viděli jsme krásné pohádkové kostýmy i propracované kulisy. Působivé světelné efekty v nás jednu chvíli zavedli do čertovského pekla, v druhou chvíli do krásného lesa plného víl, vodníků  i zvířat. Vystoupení démona Katese bylo velmi působivé a  působilo hrůzostrašně. Celou dějovou linii provázely muzikálové árie a nechyběli ani rytmické skladby pro děti. Vynikající způsob, jak účelně s dětmi strávit nedělní odpoledne.
Scénář napsal Jan a Alena Pixovi, texty písní Kristýna Pixová, hudbu Tomáš Beran a režie se ujal Juraj Čiernik.
Podle expertů má KRÁLOVNA KAPESKA zřejmě nejlepší herecké obsazení, jaké na muzikálové scéně najdeme. V roli Katese alternují dva fantastičtí démoni, Ernesto Čekan a Peter Strenáčik a  oba si svoji novou roli velmi užívají.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account