Keanu Reevese známe zejména z filmové trilogie Matrix, ale i hororu Constantine či z filmů o John Wick. Za hlavní role v těchto snímcích herec dostal miliony dolarů, které však nezůstaly pouze na jeho bankovním účtu.

Členům filmových štábů, s nimiž pracoval na Matrixu, rozdal miliony, několik zdrojů uvádějí částku 75 až 100 milionů dolarů.

Málokdo však ví, že Keanu před lety založil i nadaci, která finančně podporuje dětské nemocnice a onkologických pacientů.

Keanu Reeves je známý tím, že na rozdíl od jeho mnoha hollywoodských kolegů pro něj peníze nejsou všechno. (Foto: Wikimedia)

Pro magazín Ladies ‘Home Journal v roce 2009 řekl:

“Již 5 či 6 let mám soukromou nadaci, která podporuje několik dětských nemocnic a výzkum rakoviny. Nechci, aby se nadace spojovala s mým jménem, jsem rád, že funguje samostatně.”

Není náhoda, že Keanu Reeves se rozhodl podpořit právě dětské nemocnice a výzkum rakoviny. Jeho mladší sestra Kim v 90tých letech překonala leukémii, bojovala s ní celých 10 let, a úspěšně.

Herec v tom období podporovat různé charitativní organizace, které zastupovaly onkologických pacientů, až si nakonec založil vlastní nadaci.

Někteří fanoušci Keanu Reevese si myslí, že za jeho skromnost a štědrost může jeho nešťastný život. Reevesův otec rodinu opustil, když měl herec pouze tři roky a naposledy se viděli, když oslavil 13. narozeniny.

Neštěstí v rodinném životě si však herce našlo ještě jednou, když jeho dlouholetá přítelkyně Jennifer Symeová v osmém měsíci těhotenství porodila mrtvou dcerku. O několik týdnů později zemřela i samotná Symeová, ve věku 29 let nepřežila autonehodu.

Herec Keanu Reeves je příkladem toho, že člověk může být bohatý materiálně a zároveň silně spirituální.
 
Zdroj: unilad.co.uk

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account