Je to jedno ze starých pořekadel, že něco, co se u dálo Vám “zahrálo na notu“, “na strunu”, že se ve Vás něco rozeznělo. Takové přirovnání zná ale i osobní rozvoj, protože ve Vás se mohou díky této struně ozvat pocity jak dobré, tak špatné. Oboje Vám nastavuje zrcadlo a dává Vám informaci.

 

Když je to dobré

Pak jsou to takoví ti známí motýlci v břiše, cítíte příliv energie a všechno to, co to způsobilo nebo i někdo, Vám říká, že je to pro Vás aktuálně to pravé. Rezonuje to s Vámi a na téma dobré rezonance jsem již článek napsala (https://lenkaspurna.cz/co-znamena-rezonovat/) a tak se dneska podíváme na tu druhou, stinnou stránku toho, když se stane cokoliv, co ve Vás zabrnká na tu druhou notu a začnete cítit negativní pocity.

Když to není dobré

Představte si situaci, kdy se něco stane – někdo něco řekne, udělá, nebo se i jen nějak zatváří, a Vás se to “dotkne”. To stejné funguje také v případě sociálních sítí a příspěvků. Pokud například vidíte nádhernou fotku někoho, kdo prožívá něco, co byste si přáli a ve Vás to vyvolá například smutek. Všechny tyto události nám totiž nastavují zrcadlo a něco nám říkají. Jen jsme se nikdy neučili o tom, co to znamená a proč takovým zrcadlům a strunám věnovat pozornost.

Tyto pocity nám totiž říkají, že v nás je něco, co si zaslouží vyřešit. Obzvlášť, pokud jsou to negativní pocity, tak si zaslouží o to větší pozornost. Ukazují nám totiž na naše bloky, strachy, nezpracované věci, se kterými jsme se nikdy nevyrovnali. V budoucnosti všechny tyto věci jsou přesně ty zdi a hranice, které nám potom blokují naši energii a sílu dostat, co si přejeme.

Je to signál

Pokud ve Vás například nějaký člověk vyvolá zlost, pak je ve Vás něco, co na něho reaguje. Může to být více věcí, od toho, že Vám připomněl někoho, kdo Vám ubližoval, až po podobnou situaci s někým jiným. Ale i cokoliv jiného. Je to v každém případě signál, který stojí za pozornost. Cílem osobního rozvoje je silná a vyrovnaná osobnost a ta by na takový podnět nereagovala, protože uvnitř by se to nemělo “čeho dotknout”.

Pokud zrovna takové pocity prožíváte, zkuste se více zamyslet nad tím, proč je v sobě máte a odpoutejte se od toho, kdo je způsobil. Je to Vaše vnitřní věc a nezáleží na tom, kdo a jak to spustil. Vše je o nás. Vždycky bylo a vždycky bude. A pokud si budete chtít od negativních emocí odpočinout, zkuste zapojit svou fyzickou stránku a zkuste si vyčistit svůj prostor. Nevěřili byste, jak on také souvisí s našimi emocemi. 🙂 Jednoduchou příručku Jak kolem sebe, tak v hlavě (https://lenkaspurna.cz/e-booky/e-book-jak-kolem-sebe-tak-v-hlave/).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vaše Lenka

Tagy:
1 Komentář
  1. Barbora Štarhová - Ženy s.r.o. 2 roky ago

    Leni, pravdivý a krásný článek!

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account