Pokud jste právě nezadaní, tak vezte, že to, co vám může přivést do života toho správného a kvalitního partnera je, že budete milovat sami sebe. Čím víc se naučíte milovat sami sebe, tím bezpečněji se budete ve vztahu cítit. A tím pravděpodobněji budete přitahovat protějšky, kteří také milují sami sebe a být s nimi ve vztahu bude pro vás emocionálně bezpečné. Pokud se naučíte nejdříve milovat sami sebe,  máte mnohem větší šanci vytvořit milující vztah, než když sami sebe odmítáte.
Co znamená milovat sám sebe?

  Být zodpovědný / zodpovědná za své emoce tak, že se budete učit být přítomní ve svém těle se svými pocity a vědomě se budete snažit být otevření tomu, abyste se o svých pocitech naučili a dozvěděli o nejvíce
  Být zodpovědný / zodpovědná za své fyzické zdraví. Jíst dobrou a vyváženou stravu, která tělo vyživuje
  Být zodpovědný / zodpovědná za své finance. Snažit se mít svoje finance pod kontrolou a mít tolik peněz, kolik potřebuji
  Být zodpovědný / zodpovědná za své vztahy tím, že budu mluvit pravdu bez obviňování druhých a budu otevřený / otevřená tomu, abych se o druhých dozvěděl / dozvěděla co nejvíce
  Být zodpovědný / zodpovědná za svůj čas a prostor. Snažit se chodit na čas, abych nebyl stále stresovaný a uhoněný. Mít čas pro sebe. Druhou oblastí je tvoření harmonického prostoru kolem sebe (domov, práce..)
  Být zodpovědný za svůj duchovní rozvoj. Mít čas na modlitbu nebo meditaci, ptát se své duše, co je pro ni nejlepší, ztišit se během dne a napojovat se na svou intuici, která mě vede.  

Milovat sám sebe znamená být za sebe zodpovědný ve všech těchto oblastech. Většinou každý z nás má jednu nebo dvě (i více) oblasti, které mu až tolik, nebo vůbec nefungují, nebo na které se nesoustřeďuje, nebo kde se mu nedaří být úspěšný. To znamená, že v této oblasti byste měli trénovat svou sebelásku tím, že se na danou oblast budete více soustřeďovat a směrovat tam svou pozornost.
Můžete si to postavit například takto: „když si vážím sám/sama sebe, chci jíst jídlo plné éček? Je to dobré pro moje tělo? Co je dobré a výživné pro moje tělo, aby se mu dobře dařilo? Jak mohu ještě lépe než dosud, projevit sám/sama sobě lásku v této oblasti?“ Nebo: „ty stejné situace ve mně stále probouzejí stejné emocionální reakce. Pokud s tím nic nedělám, ubližuji tím jen sám / sama sobě. Cítím se ve stresu a není mi dobře. Jak mohu své reakce lépe pochopit a vyléčit, aby se mi to už nestávalo?“.
Když miluji sám sebe, roste vášeň ve vztahu
Aby mezi partnery byla sexuální vášeň, musí být přítomna sexuální chemie. Chemie je důležitá na začátku, aby vůbec dva partneři měli motivaci se k sobě vracet, nicméně nestačí pro udržení vášně v dlouhodobém vztahu. Aby vášeň vydržela a rostla, musí být partneři spolu emocionálně propojeni. Abychom se mohli emocionálně propojit s partnerem, musíme se nejdříve spojit se sebou. A se sebou se spojíme, když se budeme učit milovat sami sebe.
Přeji všem krásnou cestu k sobě
S láskou
Monika Trčková

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account