118

Pamatujete si, když jste byli malí, čím jste se toužili stát? Já třeba herečkou, zpěvačkou, anebo veterinářkou. Nic z toho se mi však nesplnilo…
Jak dospíváme a zrajeme, proměňují se i naše sny, záliby a koníčky. Po škole často vezmeme první práci, kterou nám nabídnou, protože nemáme moc zkušeností a zkrátka si „vyskakovat“ moc nemůžeme.
Po nějaké chvíli zjistíme, že ta práce vlastně není taková, jako jsme si představovali. Šéf má nesmyslné požadavky a není schopen přijmout vaše návrhy na nová řešení věci. Kolegové jsou studení „čumáci“ a hrají si sami na svém „písečku“, místo toho, aby pracovali v týmu.
Takhle jste si to ale přece nepředstavovali, že?
Nakonec si řeknete, že to v té práci ještě nějakou chvíli vydržíte. Aspoň získáte zkušenosti, potřebnou praxi, vyděláte si nějaké peníze. Práce sama o sobě zase až tak úplně k zahození a nudná není. Tak co.
Za pět let, při dumání u šálku kávy, si vzpomenete, že jste kdysi, jako malí, chtěli být obchodníci, krotitelé zvířat, závodníci, modelky nebo veterinářky… Jenže jste ustrnuli na místě a nevíte, jak z toho ven.
Mám pro vás dobrou zprávu!
Svoji práci snů si totiž můžete sami vytvořit
Dnes, v době internetu a vyspělých, moderních technologií už totiž nemusíte pracovat nutně v zaměstnání, které vás nebaví.
Můžete si vytvořit práci, která bude vašim koníčkem a nemusíte přitom ani vytáhnout paty z obýváku. Můžete totiž pracovat on-line a klidně zůstaňte v teplácích nebo v pyžamu 🙂
 
Nad čím je dobré se zamyslet

    Co vás baví natolik, že byste to chtěli dělat každý den, jako svoji hlavní činnost?
    Jaké máte koníčky, sport, hobby, něco vyrábíte, tvoříte – co je právě ta vaše vášeň?
    Jakou formou byste svou vášeň chtěli předat světu? (psát články, točit videa,…?)
    Jaká je konkurence ve vašem oboru? Kolik lidí se tím, co by vás bavilo, už zabývá?

 
Pokud máte hrubou představu, je to skvělé! Zpočátku ani nemusíte opouštět své současné zaměstnání. Vytvořte si webové stránky a publikujte zajímavý obsah z vašeho oboru. Dejte o sobě vědět světu! Ukažte, v čem jste dobří a čemu rozumíte a nabídněte lidem své produkty.
Jakmile začnete mít více klientů a spokojených zákazníků, můžete pozvolna začít dělat jen to, co vás baví.
 
Konkurenci berte jako výhodu
Že je ve vašem oboru, který děláte a baví vás, konkurence? To je jedině dobře! Můžete se tak inspirovat ostatními. Zjistit, jak to dělají, že jsou vidět a jsou úspěšní. Podívat se, co nabízí, a zkusit udělat věci podobně anebo právě naopak jinak.
Pamatujte si, že když dva lidé dělají totéž, NIKDY to není totéž! Každý jsme jedinečný. A v podnikání to platí dvojnásob! Můžete prodávat boty, nebo být fitness trenér. Zjistíte, že váš kamarád Franta to dělá taky. Jenže, každý z vás je jiný a jedinečný. A každý tak dává do svého podnikání odlišné přístupy, metody a jinou, přidanou hodnotu. Takže se do toho pusťte hned teď!
Už víte, jakou práci snů si vytvoříte? 🙂                             

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account