Dostávám od Vás čím dál častěji dotazy, že jste se pokoušeli pozitivně myslet, ale nejde Vám to. A nebo, že jste to vydrželi chvíli a pak jste zase sklouzli zpátky ke svému myšlení jako dříve. Já se Vám ani nedivím! Protože ono to není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát a jak se většinou dočtete.
 

I na pozitivní myšlení se musíte připravit
A to už ví málo kdo! Většinou se dočtete, že je potřeba to hlavně trénovat a hlavně se do toho pustit a ono to půjde. A že to dokáže každý, jen setrvat… Ano, to je pravda, ale když se řekne A, musí se říct i B. Pozitivně myslet a změnit svůj život může opravdu každý. Jenže ne každý je v té správné fázi, aby mohl vstát a pustit se do toho okamžitě. Já jsem na začátku svého snažení taky selhávala. Nejenom, že jsem měla špatně daný cíl, což Vy mít nemusíte, když si přečtete můj e-book zdarma Jen správný Cíl je Start, ale taky jsem pořád v pozitivním myšlení kolísala. Bylo to jak na houpačce.
 
Pár dní mi to šlo, pak jsem se třeba špatně vyspala a už to nešlo zase další dva dny. To mi bylo líto, že jsem zklamala, a že jsem slabá vydržet, tak jsem se do toho pustila ještě usilovněji a to mě tak vyčerpalo, že jsem pak byla mimo třeba měsíc! Prostě katastrofa a už jsem si říkala, že to nedokážu, že na to jednoduše nemám…
 

Pes je zakopaný jinde
Jestli se poznáváte nejenom v mé zkušenosti, ale také v tom, že to je u Vás nahoru a dolů, tak věřte, že prostě nejste v té správné fázi, abyste se mohli pustit do pozitivního myšlení!! A jak se to pozná, že nejste v té správné fázi?
 
Já jsem na to přišla až v průběhu své vlastní tvorby. Napsala jsem jako první e-book Od úspěchu jste jen myšlenku daleko, který je pro každého, kdo se rozhodne změnit svůj život, je odhodladný, má svůj sen a cíl a s úsměvem na tváři dokáže zmobilizovat všechny svoje síly a pustit se hned do práce. Jenže kolik lidí, co si přejí splnit si své sny a změnit svůj život, jsou takto pozitivně naladění, plní energie a až po okraj naplnění svou vizí? Správně, většina prostě ne!
 
Jak jsem psala v jiném článku, tak většina lidí se pustí do změny svého života až ve fázi, kdy je jim nejhůř (nejdete ho tady a jmenuje se: Proč jste ještě neudělali nic se svým životem »). Kdy prožívají krizi, kdy se cítí totálně pod psa, kdy dopadli na dno. Jenže jak byste se chtěli pustit do pozitivního myšlení, které je plné neochvějné víry ve Váš cíl, když zatím nemáte ani důvěru v sebe sama, potýkáte se třeba se zdravotními problémy a nebo jste se ve svém životě jednodušee zacyklili tak, že jste ztratili spojení sami se sebou? To přece nejde! A myslím si, že logicky to ani není možné. Takhle nemůžete začít → nevydržíte!
 

Přípravit, pozor a až pak pozitivně myslet!

Dejte si čas na to, abyste šli raději pomaleji a správně, než hrrr, selhali a potom se museli vracet několikrát zase na začátek. Udělejte sami sobě laskavost a přemýšlejte o tom, co je teď pro Vás nejlepší, abyste udělali posun vpřed. Zase Vám k tomu dám příklad ze svého života:
 
„Když u mě byl život jako na houpačce, chvíli jsem pozitivně myslela, pak zase ne, pak jsem si znovu ujasňovala cíle, pak mi to zase šlo a pak zase zklamání, tak i přesto jsem pořád četla. A v různých knihách jsem nacházela různé odpovědi, které mě postupně dostávali dál. A zjistila jsem, že například:

Když si občas něco přeju, tak v mé hlavě vyskočí hlásek, který mé přání zhatí. Došlo mi, že to souvisí se sebevědomím, které mi zatím dostatečně nedůvěřuje, že to zvládnu. (Více o hlásku za hlasem v hlavě zase pro změnu v tomto článku ».)
Pak jsem občas ležela večer v posteli a představovala si za pomocí vizualizace svoje sny, ale moje představy sklouzly k nějaké ošklivé události z mé minulosti, tak jsem věděla, že se musím vyrovnat s minulostí, jestli chci stát čelem ke své růžové budoucnosti.
Pořád jsem řešila coby-kdyby, dokud mi nedošlo, kolik ztrácím času řešením situací a otázek v hlavě, které ještě nenastaly…

 
Bylo toho spoustu, s čím jsem se musela napřed vyrovnat, než jsem byla schopná udržet svůj stav Vortexu (termín z Abrahamova učení, který vyjadřuje stav absolutní víry a přesvědčení ve splnění Vašeho snu, které Vás zároveň naplňuje neskutečnou radostí a štěstím) alespoň měsíc v kuse.“
 
Divím se, že mi to nedošlo dřív!!! Jestli i Vám nejde pozitivně myslet, tak ještě nejste jednoduše připravení! Musíte udělat přípravu, než se na to vrhnete. 🙂 Tohle poznání mě úplně rozesmálo!

„Jak to, že jsem na to nepřišla dřív?!?“ 🙂

 
A úplně náhodou to také ujasnilo proces mé tvorby. 🙂 (Naprosto zbožňuju, když do sebe věci zapadají, co Vy?) 🙂 Teď vím přesně, v které fázi je pro mé klienty, který produkt ten nejlepší. Už se nebudou ztrácet v tom, co si mají pořidit a co ne, co pro ně není. A to mi přijde hrozně skvělé a efektivní. 🙂 A Vy určitě také chcete být efektivní a neztrácet čas. 🙂 Chcete své sny mít, co nejdřív, tak není čas se emocionálně houpat nahoru a dolů.
 

Fáze

Shrneme si to: Jestli Vám pozitivní myšlení nejde, zapomeňte teď na něj! Začněte se raději věnovat tomu, co Vás brzdí, abyste se dostali do toho bujarého rozpoložení, kdy se cítíte tak nabití energií a tak moc toužíte získat vše, po čem toužíte, že budete jako rozjetý vlak a nic Vás nezastaví! 🙂 Těch bloků, které se mohou objevit, je dost a chystám pro Vás o tom napsat celou e-knihu, ale pro přehled jsou to nejčastěji:

Nízké sebevědomí,
křivdy z minulosti,
nedostatek energie a špatná životospráva,
lpíte na tom, co si myslí ostatní,
nevíte, co vlastně sami doopravdy chcete a nebo
nedokážete překonat svou lenost a sami sebe.

 
Jak na první 3, které trápí většinu lidí, tak na to si pořiďte můj e-book 7 Úkolů pro Váš nový začátek. Pomůže Vám dostat se na startovní čáru pro Vaše sny a až pak se pusťte do pozitivního myšlení.Teprve potom Vám vše začne dávat smysl a nebudete u knih, které Vám vesele říkají, jak má jít vše s lehkostí a jak se do toho můžete pustit hned, cítit nervózní a nejistí, že to nedokážete.
 
Přeji Vám hodně štěstí s identifikací, v které fázi se nacházíte a s ujasněním si toho, co je pro Vás aktuálně nejlepší. Čím dříve rozluštíte, kde se právě nacházíte, tím snadněji k Vám budou přicházet informace, které právě potřebujete. 🙂 Už v tom nikdy nebudete mít zmatek. Už žádnou houpačku, ale přímou cestu vzhůru za Vašimi sny!
 
Vaše Lenka

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account