Narodil se 30. března za Protektorátu Čechy a Morava v Táboře. Od mládí byl Hrzán náruživým příznivcem sportu – věnoval se atletice, nejbližší disciplínou mu byly běhy na středních tratích, jeho osobní rekord je 1,58,0 min., kromě atletiky hrál hokej, házenou, volejbal a především fotbal – dlouhá léta nastupoval jako záložník za fotbalový klub Amfora, klub tvořený herci, zpěváky a baviči.

 Jiří Hrzán neměl jen umělecké vlohy, ale byl také sportovně nadaný. Říkalo se, že měl tělo z gumy. V mládí se věnoval různým sportům, mj. běhal střední tratě za atletický klub v Táboře. Jeho trenérem byl Miloslav Růžička. „Byl to bezvadný, pohodový kluk, ihned zapadl do party. Srandista. Jediné, co bych o něm řekl negativního, tak byl lechtivý na trénink. Tvrdě trénovat se mu moc nechtělo,“ usmál se.

Pozornost na sebe strhával hereckými výkony, ale i zálibou ve výškách. Ke svým dámám často vstupoval oknem.

Byl dvakrát ženatý. S první ženou Věrou Šmídovou měl dceru Barboru, dnes známou herečku, s Olgou Hlavovou Terezu. Bára se narodila roku 1964, je stejně talentovaná a zábavná jako její otec a stala se rovněž herečkou. Bářiným životním partnerem je herec Radek Holub.

Jeho životní divadelní rolí byl sluha Syr v Mandragoře. Ve filmu exceloval v titulech: Nebeští jezdci, Svatba jako řemen, Pension pro svobodné pány, Hlídač, Drahé tety a já, Homolka a Tobolka, Konec vodníků v Čechách, Blázni, vodníci a podvodníci aj.

V posledních letech života začal Jiří Hrzán stále více propadat alkoholu a v roce 1980, 24. září, pak tragicky, po pádu (šplhá po stěně domu, ve kterém chtěl navštívit ženu, do níž se zahleděl), umírá.


Zdroj fotografií: bing.com

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account