Také každý rok hledáte ideální diář, protože v tom předešlém vám to či ono chybělo? Potřebovali byste mít diář rozdělen na pracovní a osobní, či byste v diáři ocenili více místa pro vaše potřeby? Zkuste si ho vytvořit! Časová investice do jeho tvorby se vám stoprocentně vyplatí!
Stačí zakoupit jakýkoli sešit, který se vám bude líbit a pustit se do tvorby. Za pořádný diář můžete dát i kolem 1500, a přesto nemusí pně odpovídat vašim představám, oproti tomu, do tohoto diáře dáte maximálně pár stovek a užijete si ho na maximum. Výroba diáře může být pro vás tou pravou kreativní činností, při které se odreagujete, zbavíte se stresu, naplánujete všechny své aktivity i si uděláte přehled o svém životě – o tom, jaký byste ho chtěli mít. A nemusíte být přitom ani nijak výtvarně nadaní, ani investovat do dalších vychytávek pro bullet journaly (samolepky, washi pásky atd.), pokud se vám tedy nebude chtít. 🙂 Stačí pero a maximálně pravítko, příp. nějaké barvičky. Pomoci vám může už jen výběr samotného sešitu – má být prázdný, linkovaný, čtverečkovaný, či tečkovaný?
 
Jak začít?
Doporučovala bych začít s měsíčními přehledy, kde každý den v měsíci bude mít okénko, či jeden a více řádků, abyste měli možnost si zapsat ty nejdůležitější plánované akce, než „domalujete“ svůj diář k dokonalosti. Týdenní přehledy pak můžete různě měnit, zkusit každý týden třeba jiný systém, než se s nějakým sžijete. Příp. si pro každý den vyhradit jednu stránku, seznamy, co je třeba ten den či týden udělat, komu zavolat, kam napsat, co nezapomenout atd.
 
Co dalšího může obsahovat?
Určitě se vždycky hodí mít finanční přehled, pokud se chystáte si na něco ušetřit, zjistit, kam se vaše peníze ztrácejí atd. Pokud si finanční přehled budete tvořit každý měsíc a něco platíte třeba jen jednou ročně, můžete danou částku rozpočítat do těch dvanácti měsíců, abyste jednou za rok neměli tzv. „mimořádný výdaj“. Zkrátka si každý měsíc budete dávat určitou částku stranou a váš diář vám skvěle pomůže, protože vám připomene, proč to děláte.
 
Vaše cíle, dlouhodobé projekty a návyky
Není nic lepšího, než si své životní cíle zapsat, mít je rozepsané třeba do více kroků a neustále na očích. Nezapomeňte tak učinit ve svém diáři, který budete nosit všude s sebou. Podobně vám může pomoci třeba s plánováním jednotlivých kroků vašich projektů apod. Určitě se stane užitečným pomocníkem také při osvojování určitých návyků: ať už půjde o dodržování pitného režimu, či pravidelném plnění určitých domácích prací.
 
Knihy, filmy, hudba, www stránky půjčila jsem (si)
Stává se vám, že zahlédnete někde recenzi na nějakou knížku a říkáte si, že tu si musíte zapamatovat a pak si ji pořídit (nebo pořídit někomu jinému), ale dřív, než se dostanete do knihkupectví, úplně zapomenete název, příp. Ztratíte papírek, kam jste si knížku poznamenala? Nevíte občas, jestli jste věc, kterou právě hledáte, někomu nepůjčila? I pro podobné zápisky mohou posloužit jednotlivé stránky vašeho bullet journalu.
 
Pracovní a osobní záležitosti – jak je oddělit?
Pokud vám v práci nevyhovuje, aby vám každý hned v diáři viděl (ale nemůžete diář jen tak skrýt), kdy se chystáte s partnerem na večeři, či kdy jdete dítěti na besídku, můžete pracovní a osobní část diáře oddělit jednoduše tak, že tu osobní povedete z druhé strany sešitu. Zkrátka zavřený sešit obrátíte na konec, otočíte vzhůru nohama a začnete plánovat, do pracovní části si pak třeba v daný čas jen uděláte křížek a hned budete vědět, že máte obrátit sešit. Příp. zezadu sešitu můžete vést svoje finance a další speciální stránky, které nemají být hned na očích.
 
Diář můžete doplnit také citáty, malůvkami, omalovánkami a dalšími věcmi, které vám život s diářem maximálně zpříjemní.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account