Mantra z dětství, základ slušného vychování, takzvaná kouzelná slůvka: prosím a děkuji. Jsou nám dokonale známá, možná s nimi máme důvěrnější vztah než s některými členy vlastní rodiny. Tato slova jsou jistou zárukou kvality a úspěchu. Prosím a děkuji, to jsou opravdu silná slova s velkým kouzlem. Prozradím vám však ještě tři další, ne tak známá, ale o to kouzelnější slůvka, pomocí kterých se lze rychle a hlavně správně rozhodnout.
Pište si milé dámy, protože mohu, nemusím a mám se ráda, tvoří základy, na kterých vaše sebevědomí doslova stojí.
Nejprve pár příkladů
Představte si, že vám v práci zazvoní telefon. Leknete se už jenom toho zvuku, rozbuší se vám srdce, máte knedlík v krku nebo cítíte stažený žaludek… Teď přichází na řadu kouzelná slůvka: Mohu to zvednout. Nemusím to zvedat. Mám se ráda.
Po dobrém obědě si dáte kávu a přemýšlíte nad dortem;-) Váháte, zdržujete frontu, zvažujete pro a proti. Čím více nad tím přemýšlíte, tím hůř se rozhodujete. Proto opět: Mohu si dát dort. Nemusím si ho dávat. Mám se ráda.
Přijedete domů a najdete tam nepořádek. Mohu to uklidit. Nemusím to uklízet. Mám se ráda.
Někdo je na vás zlý, křičí a uráží vás. Mohu si to brát osobně. Nemusím si to brát osobně. Mám se ráda.
Nejste dlouhodobě spokojena v partnerském vztahu. Mohu odejít. Nemusím odcházet. Mám se ráda.
Zvažujete, jestli mít dítě nebo ne. Mohu mít dítě. Nemusím mít dítě. Mám se ráda.
Partner vás požádá o ruku a vy si nejste tímto krokem jistá. Mohu se vdát. Nemusím se vdávat. Mám se ráda.
Jdete na pracovní pohovor. O tu práci moc stojíte. Místo obav a stresů si zkuste říct: To místo mohu dostat. Mám se ráda.
V čem spočívá to kouzlo?
Každou chvíli se pro něco rozhodujeme. Tato technika je vnikající zejména pro nerozhodné lidi. Dnes a denně si vybíráme ze širokého spektra vlastních myšlenek. Vždy pouze jednu, kterou se následně rozhodneme zrealizovat. Ovšem jsme lidé kreativní, proto nám někdy nestačí volit mezi A nebo B, klidně vymyslíme ještě C, D, E, F a G, aby se nám hůř rozhodovalo. Před každou volbou si stačí říct, mohu to udělat a nemusím to udělat. Jednoduše si vyberte tu variantu, která se vám zamlouvá. Proč to dělat? Protože se máte ráda. Když si budete vybírat z těchto dvou možností, tak okamžitě budete vědět, která je správná. Podle pocitu poznáte, co doopravdy chcete, můžete se tak rychle a správně rozhodnout.
Mám se ráda, je taková kouzelná formulka. Někdo vás odmítne, něco se nepovede? No a co. Mám se ráda.:-)
Rozhodování může být opravdu zdlouhavý proces. Hlavně když jde o zásadní životní události. Předtím než začnete zvažovat všechny možné dopady a důsledky vašeho rozhodnutí, všechny pro a proti, zkuste si říct již známá kouzelná slova – mohu to udělat, nemusím to dělat. Udělejte to ještě předtím, než se pustíte do realizace vašeho logického rozhodnutí. Můžete se tak jednoduše vyhnout situaci, kdy strávíte léta budováním, tvořením a stavěním něčeho, co vlastně doopravdy ani nechcete. 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account