Kdo by to neznal:
Na střední jste se učili německy, dotáhli své znalosti na slabou úroveň B1 a pak se němčině 5 let nevěnovali. Poté jste ji potřebovali kvůli práci, tak jste se zapsali do kurzu, po jehož absolvování jste si z rodinných důvodů dali dvouletou pauzu. Následně jste ale ucítili, že byste se němčině zase měli či chtěli věnovat, ale nevíte, jak na to. Vezmete si tedy slovník či svůj starý sešit a bezmyšlenkovitě si ho jednou za dva měsíce projedete.
A jaký je výsledek?
Jednoduché věty sice dohromady nějak dáte, ale děláte v nich hromadu chyb, protože si v němčině nejste jistí. Už roky se motáte v kruhu věčného začátečníkaa máte pocit, že to, co jste se učili před lety jste už dávno zapomněli. A tak raději začnete zase od začátku.

Bohužel takto končí nadpoloviční většina všech, kteří se kdy pustili do učení cizího jazyka. Ano, i já. Moje italština a ruština taky stojí za starou belu a už jsem s nimi třikrát začínala od začátku (jsem si ale přesně vědoma proč 😉 ).
V tomto článku bych vám však chtěla dát několik rad, jak tuto fázi jednou provždy přeskočit. Co jsou tedy ty klíčové body, na které byste si měli posvítit?
MOTIVACE
Vemte si sešit nebo kus papíru a přesně si napište,

  proč se německy chcete naučit
  co konkrétně vám to přinese

Když budete vidět své jazykové cíle černé na bílém, bude se vám hledat motivace k učení i v úmorných vedrech nebo každodenním shonu o dost jednodušeji. Budete přesně vědět, proč to děláte a co vám to má přinést.
 Povýšení v práci? Sebejistotu při komunikaci u doktora nebo na třídních schůzkách? Jazykové sebevědomí a pocit, že za vás už nemusí všechno vyřizovat manžel?
Zároveň je dobré si tyto cíle někam vystavit, ať je máte pravidelně na očích a můžete sledovat, jestli se v němčině opravdu posouváte tím správným směrem.

PRAVIDELNOST
Nečekejte, až vás po dvou letech zase políbí múza a vy se najednou budete chtít němčině věnovat. Múza by se totiž nemusela nikdy dostavit 😉 Začněte raději hned teď! Přečtěte si každý den krátký textík, procvičte slovíčka nebo si pusťte nějaký  podcast či film. Jazykové výzkumy ukazují, že je daleko efektivnější procvičovat každý den 20 minut než jednou za měsíc 2 hodiny. Najděte si tedy takové aktivity, které vám nenabourají váš každodenní program, které vás ale začnou posouvat směrem k vytyčenému cíli. Vaše pamět vám bude vděčná a vy jí jakbysmet!
Chcete pár tipů?

  opakování slovíček kartičkovou metodou můžete trénovat, i když čekáte na zastávce nebo sedíte na záchodě 😉
  pište si deník a každý den si zapište pár vět, co jste daný den prožili
  na cestu tramvají či autem si stáhněte nějaký jednoduchý podcast, který vás donutí trénovat poslech
  čtěte si novinky o dění ve světě na zahraničních portálech


PARŤÁK
Najděte si parťáka, který vám nedovolí sklouznout opět na začátečnickou úroveň – kamarádku, kolegu, učitele. Spousta studentů potřebuje nad sebou právě určitý „bič“ ve formě učitele, který vám nedovolí povolit a vyprdnout se na celé své jazykové úsilí a cíle. Učitel vám zároveň tvoří průvodce, který vás šikovně posunuje tam, kam se v němčině potřebujete dostat. Nedovolí vám usnout na vavřínech, dává vám pravidelnou zpětnou vazbu a promyšlenými aktivitami vám ukazuje vaše slabiny a zároveň vás nutí na nich pracovat.
nemcina zdarma
ZÁBAVA
Je logické a dokázané, že když máte k učení čehokoli odpor, budete se v učícím procesu posouvat daleko pomaleji. Bude to drhnout, dřít, bude zažívat velký pocit zmaru a beznaděje. Učení cizího jazyka by vás mělo bavit!

  Jestli tedy víte, že gramatika není vaší silnou stránkou, najděte si takový styl cvičení, který vás bude bavit!
  Pokud víte, že při poslechu nerozumíte ani ťuk, zkuste se nejdříve zaposlouchat do německých písniček, tam o nic nejde 😉
  Jestliže se neorientujete v textu, kupte si zjednodušenou četbu, která vám porozumění psanému usnadní.

Udělejte si zkrátka učení němčiny příjemné. Cokoli vás baví, bude vás zaručeně jazykově posouvat.
Troufám si tvrdit, že všechny zmíněné body dokonale splňuje můj nový 8 TÝDENNÍ ONLINE KURZ, ve kterém se podíváme na zoubek tématům, při kterých havaruje většina studentů a samouků:

  slovosled v jednoduchých větách
  předložky
  slovesa s předponami
  minulé časy
  spojky, souvětí, vedlejší věty

Každý den dostanete cvičení, která vám nezaberou více než 30 minut, což je přímo optimální délka pro vytvoření nového návyku, který vám zůstane i po skončení kurzu.

  Nechci vás poztrácet někde na cestě, jak se tomu u samouků občas děje.
  Nechci se dívat, jak němčinu vzdáváte po prvním týdnu, protože nemáte nikoho a nic, co by vás dlouhodobě motivovalo.
  Nechci, abyste měli pořád pocit, že je to „strašně složitý“ a že se na tu němčinu raději vyprdnete, protože se prostě nemáte koho zeptat.

Součástí online kurzu je proto i uzavřená facebooková skupina, ve které můžete klást otázky ke všemu, čemu v daném týdnu a tématu nerozumíte. Po celou dobu kurzu pro vás tedy v naší facebookové skupině budu „přítelem na telefonu“, který vás provede temnými zákoutími gramatiky, vysvětlí, poradí, nakopne a motivuje;)

Tak co, jdete do toho se mnou? Pro více informací přejděte na tuto stránku >>

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account