V jednom z předchozích článků jsem vám prozradila, že se v poslední době věnuji hlavně studiu (přece jen nic moc dalšího v těchto dnech dělat nejde). Studuji na Vyšší odborné škole grafické a v nedávné době jsem se pustila do zařizování svého studentského pokoje. Protože studium probíhá výhradně distančně, už dlouho jsem toužila zařídit si pořádně svůj pokoj, abych se v něm cítila opravdu dobře a abych se mohla na studium patřičně soustředit. Pevně sice doufám, že se ještě do konce studia do školy podívám, ale kdo ví.

Prioritou pro mě byl dostatečně velký pracovní stůl, který mi bude po všech stránkách vyhovovat. Chtěla jsem, aby se na něj pohodlně vešel monitor, klávesnice a ještě pořád mi zbývalo dostatek volného prostoru na nejrůznější knížky, učebnice a všechny ty drobnosti (třeba šálek oblíbené kávy), bez kterých se při studiu neobejdu.

Neméně důležitá pro mě byla kvalitní a pohodlná pracovní židle. Potrpím si na krásném vybavení a nechtěla jsem přistoupit k takové té klasické kancelářské židli. Místo toho jsem chtěla designový kousek, který zároveň bude perfektně splňovat svůj účel. Klíčová pro mě byla přítomnost opěrek na ruce. Nakonec jsem na IDW Italia vybrala moc pěkné pracovní křeslo, které do mého pokoje skvěle zapadá.

Inspiraci na zařízení studentské pokoje můžete najít zde.

Následně jsem řešila úložné prostory. Toužila jsem si v blízkosti svého pracovního koutu vytvořit pěknou knihovnu, do které umístím jak knížky potřebné ke studiu, tak i ty, se kterými si krátím dlouhé chvíle. Mně osobně se líbí, když jsou knížky v interiéru vidět. Tak nějak na mě celá místnost poté působí útulněji a osobitěji. A navíc miluji, když si můžu knížky různě zorganizovat – třeba podle jejich barvy, žánru nebo autora… Zvolila jsem proto otevřený policový systém, ve kterém se všechny moje kousky skvěle vyjímají. A ještě pořád mi tam zbývá prostor na to si knihovnu rozšiřovat – prostě dokonalé.

I když mám poměrně světlý byt, musela jsem ve svém studijním pokoji vyřešit i umělé osvětlení. Přece jen – kdo nikdy nedoháněl studijní resty přes noc, jako by snad ani pořádně nestudoval. 🙂 Navíc se mi i designová svítidla líbí a mám pro ně slabost. Proto jsem si chtěla na pracovní stůl pořídit zajímavou lampičku, která bude vypadat esteticky a zároveň ji ocením při večerním studiu. Protože pracovní stůl (bohužel) není nafukovací, vybrala jsem si spíše menší model, který však skvěle osvítí potřebnou plochu.

A po jaké barevné kombinaci jsem sáhla? Asi už vás ani nepřekvapí, že u mě opět zvítězil černobílý design. Celý prostor však alespoň trochu rozbíjí barevná knihovna, rostliny a několik barevných doplňků. Celkově působí místnost pěkně uceleně a já v ní moc ráda trávím čas. 

A jak trávíte tyto dny vy? Přeji vám pevné zdraví.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account