Narodila se 4. března 1965 v Karviné. Eva Vejmělková je česká herečka a scénáristka.

Vystudovala herectví na ostravské Konzervatoři a psycholigii na Univerzite Palackého v Olomouci. Kromě herecví se věnuje také psychologii a práci s drogově závislými.

„Žiju přítomností a netrápím se tím, co bude dál. Herectví už moc nedám, protože chci, aby na mne dcery mohly být pyšné. Dobrá máma je určitě víc než vystresovaná a frustrovaná stárnoucí herečka,“ tvrdí.

Před dvaceti lety patřila štíhlá dlouhovlasá blondýnka Eva Vejmělková k nejkrásnějším herečkám v Čechách. O křehké Píšťalce z filmových Básníků či Zuze z Fontán pre Zuzanu snila většina mužské populace. Posledních osm let se však nad ní jakoby zavřela voda. Není vidět ani v divadle ani ve filmu.

„Pobývám se svým manželem hodně v zahraničí a naplno se věnuji svým dvěma dceruškám Tarince a Ritě. Role matky byl vždycky můj životní sen. A od té doby, co se mi splnil mám pocit, že jsem se z něj ještě neprobudila. Každý den s Tarou a Ritou je příliš krásný na to, aby mohl být realitou. Ten obrovský příval lásky, co k nim cítím, mě samotnou až zaskočil,“ usmívá se s mateřskou pýchou Vejmělková.

Pro její profesní i soukromý život se stalo setkání se slovenským režisérem Dušanem Rapošem osudové. Obsadil jí nejen do veleúspěšné trilogie Fontána pro Zuzanu (1985 – 1999), ale pojal jí i za svou manželku.

„Dušan si mě našel na ostravské konzervatoři, když hledal představitelku hlavní postavy do Fontány pro Zuzanu 1. Zpočátku jsem vůbec netušila, že je to režisér, považovala jsem ho za asistenta,“ směje se herečka. „Vznikla mezi námi láska na první pohled a před sedmi lety jsme se vzali v Las Vegas. Byla to hodně bláznivá svatba. Já měla rudé šaty a oddával nás imitátor Elvise Presleyho v slavné Graceland Wedding Chapel. Přímo tam jsme i počali naší první dceru.“
Další její stěžejní rolí byla Píšťalka ve filmu
Jak básníkům chutná život (1987) a
Konec básníků v Čechách (1993)


 

Snad proto,že jste ze zámku

Snad pro ten šampón z heřmánku

Dřív nežli budeš vdaná

Chtěl bych ti někdy do džbánku

Pro pivo skočit do džbánku

Píšťalko ufoukaná.

 

Málokdo ví, že Vejmělková vystudovala nejen herectví, ale i psychologii, které se v současnosti věnuje spíše než herectví. „Já si myslím, že každý herec je tak trochu psycholog, aby mohl hrát nějakou postavu. A vlastně každý psycholog musí být tak trochu herec, aby se dokázal vcítit do duševního rozpoložení svého pacienta. Takže se tyto profese hrozně hezky pojí. Já se už ale herectví věnovat nechci, mateřství jsem odkládala hodně dlouho a teď si ho chci plně vychutnat.“

Kromě toho si zahrála ještě jednu z hlavních rolí v seriálu Chlapci a chlapi (1988) nebo hlavní roli v psychologickém dramatu ze života drogově závislých lidí Suzanne (1996). Příběh má ještě i dnes velkou odezvu u samotných narkomanů, kterým je film pouštěn jako memento v psychiatrické léčebně v Bohnicích v rámci léčby.

V současné době, pokud Eva se svým manželem necestuje po světě, užívá si rodinného života v Havířově, kde mají společný dům s její sestrou a rodinou. „Společně tvoříme nerozlučnou komunitu, kde se všichni milují a to nás chrání před světem kolem,“ říká s vážnou tváří herečka.
 
Zdroj fotografií: bing.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account