A co mi eBook v životě dal a co mi vzal?

Co mi eBook dal a vzal

Asi bych tomu nevěřila, kdybych to nezažila na vlastní kůži, ale eBook opravdu dokáže změnit život. Tento článek by se vlastně mohl jmenovat: „Co mi eBook dal a vzal“. Úžasné na tom je, že to nejsem jen já, komu se život díky němu změnil a protože věřím, že to můžete zažít i vy, napsala jsem tento článek.

Pochybnosti o tom, že online podnikání může fungovat

Je to už dávno, co jsem začala sledovat online podnikatele a jejich svět mě fascinoval. Stále jsem ale byla přesvědčená o tom, že oni jsou známí a to se jim pak eBooky prodávají jedna báseň. Lidi je znají, mají je rádi a kupují od nich, jak se ale může prosadit člověk, kterého nikdo nezná? To je přece blbost.

Na druhou stranu, dokud nezkusíš, prostě nevíš, řekla jsem si tenkrát a díky bohu jsem se rozhodla „zkusit“.

Začínala jsem od nuly a neznal mě nikdo. Kdo by chtěl něco od nějaké Eriky, když ji ani nezná? První mé překvapení nastalo po publikování eBooku zdarma. Pamatuji si, jako by to bylo dnes. Ten eBook někdo chtěl, stáhnul si ho, pak další a další a navíc mi na něj chodily krásné ohlasy.

Najednou mé pochybnosti byly tatam. A stejně tak to může být i u vás, stačí se jen odhodlat a pustit se do toho. Chcete se zabývat tím, co máte rádi? Proč ne!?

Životní postoj „všechno je problém“

Naočkovaná svou babičkou tvrzením, že pro absolventy práce není a tak člověk musí vzít, co je, jsem vzala to, co bylo. V práci jsem se otravovala a ne proto, že bych byla líná, ale prostě proto, že jsem cítila, že to není to, co bych chtěla dělat.

Jenomže, co já vlastně umím? Online svět by byl super, ale… copak já umím vytvořit webové stránky? To bych musela na úřady? Pane bože! Jen to ne!!

V momentě, kdy jsem se ale rozhoupala a nakonec musela řešit úřední věci, zjistila jsem, že to zase taková katastrofa, jak jsem vždycky slýchala, není. Něco jsem si dohledala na internetu a pokaždé, když jsem něco úředního řešila a zeptala se zkušenějších, vždy se našel někdo, kdo mi poradil a nebo mi pomohli na samotném úřadě. Aneb celý vesmír se spojil… a všechno dobře dopadlo.

Já že mám udělat nějaké webové stránky? Jak asi? Nic takového neumím. Jenomže, když jsem chtěla někam umístit eBook, potřebovala jsem je. A tak jsem se to naučila… A zase, vůbec to nebylo tak těžké, jak jsem si před tím, než jsem se do toho pustila, myslela.

Ano, první možná nebyly super, ale tak dlouho jsem je upravovala, dokud jsem nebyla spokojená. Dokud pro vás bude všechno problém, z místa se nehnete… Co na to ale koukat jako na výzvu? Tak schválně, zvládnu to?

Zboural některé mé hranice

Já že mám točit video? Jen při té představě jsem byla zděšená. Nejen, že jsem neuměla nic takového provést technicky, ale ani jsem se necítila na to k někomu mluvit prostřednictvím videa. Vždyť to ani neumím.

Nakonec jsem to riskla a první svůj návod natočila beze slov… lidi mi pak psali, že nejde zvuk

 

. To ne, nešel, protože jsem neměla odvahu ve videu říct ani buuu. Takhle to ale přece nejde, tak jsem se „hecla“ a další video už mělo i zvuk.

Přeci ale před tu kameru nevlezu? Já? Jenomže, točte úvod do kurzu bez vlastního videa. A tak jsem si v kuchyni vytvořila nahrávací studio, kdy počítač držela jídelní židlička mého syna (dodnes mě mrzí, že jsem si to nevyfotila) a video jsem točila asi na dvacetkrát.

Živé vystoupení? Co tam budu říkat? Nebudu vypadat jako… no… neznemožním se? Dokud nezkusím, nevím.

Naučila jsem se, že nic není problém. A VŠECHNO JE MOŽNÉ. Všechny problémy a bloky jsou jen v nás samých a v naší mysli. A když budete chtít, vždycky s nimi jde pracovat. Pomalinku, krůček po krůčku a najednou zjistíte, že jsou pryč. A dáte to! Cokoliv! Protože jste se pro to rozhodli!

A co mi eBook v životě dal?

Přinesl do života nové lidi

Poznala jsem tolik úžasných lidí, kteří jsou stejně naladěni jako já, a se kterými se vzájemně podporujeme a inspirujeme, že by mě to před tím ani ve snu nenapadlo. Myslela jsem si, že svět, ve kterém si lidé pomáhají, už neexistuje. Díky eBooku ale vím, že existuje a je báječný.

Navíc tím, že děláte to, co milujete a práce vás baví, přináší k vám život také spoustu dalších lidí, které najednou svým počínáním inspirujete nebo jim můžete pomoct i nějak jinak.

Zvýšil mé sebevědomí

Díky eBooku zmizel člověk bez sebevědomí, zvyklý plnit jen příkazy druhých. Naučila jsem se říkat NE tomu, co dělat nechci a začala jsem si sama sebe vážit. A to i díky lidem, kteří mi posílali krásné zpětné vazby. Lék na sebevědomí v podobě eBooku? Ano, i to je jeden z jeho „vedlejších“ účinků.

Naučil mě vyrovnat se s kritikou

Dříve jsem se s kritikou prala a neuměla jsem na ni reagovat. Všechno jsem si brala osobně a vnímala jsem ji jako útok. Kritika mému sebevědomí vždycky dala další ránu.

V momentě, kdy jsem ale pochopila, že s kritikou nemá cenu bojovat a některá může být dokonce prospěšná, naučila jsem se ji vnímat jinak. K té konstruktivní s radostí, protože si uvědomuji, že mě může posunout zase o krůček dál a tu, kterou si akorát léčí někdo své komplexy, házím za hlavu.

Nová etapa

Vlastně bych mohla rozdělit svůj život na život před eBookem a život po eBooku. Alias otrok dnešní doby bez sebevědomí, plný mindráků a pocitů křivd a nespravedlnosti, který plní příkazy druhých, proti klidnému a vyrovnanému člověku, který dělá to, co miluje, je kreativní a nápady mu chodí už (většinou) samy, má úžasnou rodinu a je šťastný a spokojený.

Připadá vám to jako z pohádky? Ne, ne, tohle je realita. Příběh mého života. A takovou změnu můžete udělat i vy. Stačí se jen rozhodnout a vykročit. A zázraky se začnou dít. 😊

foto: Erika Čákorová

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account