Rychlé tempo současné doby umí způsobit únavu a nervozitu. Býváme zahlceni různými podněty, které není prostor řádně vyhodnotit, a tak je „nejjednodušší“ se nerozhodovat. Kvůli přemíře informací příliš rychle zapomínáme a děláme zbytečné chyby. “Mizí nám kontext, tolik důležité souvislosti i nadhled. Když se věci nedějí tak rychle, jak jsme si přáli, označujeme je za nefunkční a máme špatnou náladu, nebo dokonce panikaříme,” popisuje Gabriela Milfortová, regionální ředitelka společnosti Golden Gate. Osvojte si manuál emoční první pomoci na situace, kdy se budete cítit ve stresu či pod tlakem. 

Jak dostat do svého života znovu více trpělivosti, nadhledu a najít znovu svůj směr?

Mezinárodní Trauma Healing Institute (nezisková vzdělávací a výzkumná organizace) se zaměřuje na školení o emoční první pomoci. Vytvořili návod v pěti krocích, jak uřídit své emoce a reakce v náročných situacích. “Doporučuji vytisknout, mít na očích či u sebe, dokud si nebudeme postup pamatovat. Na škále od 1 do 10 určete, jak veliká je vaše nepohoda či stres právě teď. Pokud je větší než 6, postupujte podle následujících kroků. Pokud nižší než 6, pokračujte rovnou od kroku 4 a 5,” radí Gabriela Milfortová, regionální ředitelka společnosti Golden Gate, která se zabývá investicemi do fyzického zlata a stříbra. Investice do drahých kovů poskytuje dlouhodobou ochranu majetku, finanční rezervu a pojistku před propadem trhů i před finanční krizí.

Motýlí dotek

Zkřižte ruce a poplácejte se otevřenými dlaněmi střídavě na pravé a levé paži celkem 25krát. Párkrát se zhluboka nadechněte (vnímejte případný rozdíl) a postup opakujte. Toto cvičení přirozeně obnovuje propojení mezi pravou a levou mozkovou hemisférou v mozku.

Základní uzemnění

Položte chodidla přímo na zem. Vnímejte oporu v podlaze. Rozhlédněte se kolem sebe a napočítejte deset rozdílných věcí stejné barvy. Párkrát se zhluboka nadechněte. Znovu se rozhlédněte a napočítejte deset různých materiálů nebo tvarů kolem sebe. Toto cvičení obnovuje naši orientační schopnost a myšlenkovou funkci neokortexu.

Sebeuklidnění

Položte jednu ruku na hrudník a druhou na břicho. Pozorujte svůj dech a přirozeně dýchejte. Setrvejte pozorností na několik nádechů a výdechů. Toto cvičení stabilizuje váš dech a zvětší pohodlí.
Odpojení

Soustřeďte se na tělesné projevy. Všímejte si vždy jednoho pocitu/vjemu v daný čas. Pozorujte, nesuďte, dopřejte si čas. “Uvolnění přijde spontánně ve formě hlubokého nádechu, zívnutí, chvění, tepla, husí kůže, smíchu nebo slz úlevy,” popisuje dále Milfortová. Pokud tenze neustupuje, nebo ustupuje pouze částečně, položte si otázku: Kdybys mohla mluvit, co bys mi řekla?

Zdroje

Posilte pocit klidu tím, že budete myslet na to, co vám přináší dobrý pocit, díky čemu se budete cítit klidnější. Může to být přítel, něco, co milujete, aktivita, místo, obraz nebo duchovní entita. Všímejte si relaxačního účinku, který na vás tento zdroj má.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account