Ještě, než začnu přidávat i příspěvky na téma Vánoc a cukroví a dárečků, které teď asi straší lidi nejvíce, dovolím si se zaměřit i na paralelní události, které také velice razantně ovlivňují dění a tok mých myšlenek.
………………………..
Všimli jste si někdy, kde všude se nám procpalo číslo tři? Někdy symbolizuje dobro, štěstí či slast. V některých kontextech však signalizuje strach, posedlost či moc. Tato číslice šíří jakousi auru magična. A to nesnáším lichý čísla – protože nejdou dělit dvěma…. Číslice tři je něco mezi. Nejde rozdělit napůl, a pokud tak učiníme, je to 1,5. Je to neúplné, nekompletní. Tři. No tak jeden je navíc…člověk či řešení – už to není buď a nebo. Trojka nás tak nějak nutí k rozpolcenosti. V matematice je definována jako tzv. příznivé číslo. No, za mě teda jak kdy…Tak jdem na to. Jen kratičký záznam toho, co se mi na-asociuje s pojmem TŘI.
 
Tři prasátka, mušketýři, králové, sudičky, zlatý vlasy děda Vševěda, pokusy u zkoušky (než propadnete zoufalství), moudré opice (jedna mlčí, jedna neslyší, jedna nevidí), trojlístek, na třetí dobrou, 1-2-3 odpočet času či startu běhu nebo soutěže, nebo také odpočet času, který vám zbývá na útěk, když rodičům dochází trpělivost (počítám do tří!!!), milostný trojúhelník nebo švédská trojka (toť otázka….), tři přání, svatá trojice, mocný trojzubec Poseidóna, základ rodiny (2 rodiče a dítě), oříšky pro popelku, Velká trojka (spojenci ve druhé světové), škála hodnocení má tři póly (pozitivní, neutrální, negativní), ID + EGO + SUPEREGO (osobnost dle Freuda má tři sekce…), do třetice všeho dobrého (nebo zlého…), tři princezny či princové (král měl tři dcery/syny – proč ne víc nebo míň?!), Trojdohoda (spojenectví Ruska, Francie a VB), tři kříže z bílýho kamení ….a mohla bych toho tady vypsat ještě třikrát tolik!
 
Kde se to vzalo? Proč je číslo tři tak důležité?
Zdá se, že toto numero nás ovládá více, než si možná uvědomujeme. Pozor na něj. A nebudu to říkat třikrát!!!
 

zrzka-drzka.com *heart*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account