Energie, už vyslovení tohoto slova evokuje sílu. Ano, v našem světě vše co souvisí s energií, je většinou spojeno i se sílou. A to samé platí i o našich tělech, našich životech. Když máme energii, máme sílu zvládat své životy, posouvat se kupředu za našimi cíly, žít plnohodnotný život. Jsme zdraví a šíříme tak tuto pozitivní energii kolem sebe. Opakem je život bez energie, respektive energie v omezeném množství, tedy takovém, abychom žili pouze na vegetativní úrovni, ale kvalita života značně pokulhává. Cíle jsou jen mlhavé, pokud vůbec a rozhodně nešíříme pozitivní energii. Naopak se můžeme dokonce stát i energetickými upíry, tedy čerpat energii od druhých.
      Energie nemusí být nutně spojena jen se silou. Energie má různé kvality. Tyto kvality jsou určovány mnoha faktory. To co nejlépe reprezentuje kvalitu naší energie je na jemnohmotné úrovni aura, ve fyzické rovině pak naše zdraví a v duchovní rovině pak kvalita našeho života.  Energii získáváme, tvoříme, transformujeme a předáváme. Veškerá příroda, celý vesmír, je založen na tomto principu. To jen my lidé jsme to trochu zmodifikovali. Hrajeme své hry s energií a o energii. Energii přijímáme z mnoha zdrojů. Potravou, interakcí s okolím, vlastní činností.
     Každý z nás zažil situaci nebo období, kdy je bez energie, unavený, nemá chuť se do ničeho pouštět a vrcholem této pyramidy je nemoc. Někteří lidé si dokonce myslí, že nemoc přišla odněkud zvenčí, že oni za to nemohou, že se jim to prostě jen tak stalo a nemoc si hýčkají a dokonce to někdy prezentují jako své „privilegium“. Znáte ty výroky: „Já mám cukrovku, to já nemůžu!“; „Tohle mi doktoři zakázali…..“.   Tito lidé nepochopili princip energie, odložili ji, dali moc nad svým životem do rukou druhých a svůj život vlastně vzdali, protože „slouží“ svým nemocem a na svém okolí si vynucují úctu na základě svých nemocí, nikoliv na základě toho kým jsou.
       Ve vztazích s takovými lidmi dochází nakonec k tomu, že pokud neakceptujeme jejich pojetí – tedy „velebení“ jejich nemocí a patřičně jim nevzdáváme úctu, trestají a pokud jim to dovolíme, berou si naši energii. Pomoc bližnímu je samozřejmě tím, co činí naše životy smysluplné a svědčí to o našem lidství. Jen je třeba mít na paměti, že abychom skutečně mohli pomoci, musíme být sami zdraví a silní, mít tedy dostatek energie jak pro sebe, tak i pro druhé. A zejména rozlišit zda se nejedná již o manipulaci či citové vydírání.
         Energie má ještě jednu skvělou vlastnost – vrací se! Je skvělé vidět radost v očích těch, kteří jsou nyní odkázáni na naši pomoc, to je více než vložená energie. Pozor však, do jakých záměrů vkládáme energii. Má také tu vlastnost, že nám vrací tu kvalitu energie, kterou vyšleme.  Může to být i tak, že negativní myšlenka se zrealizuje a vrátí se nám ve formě ještě většího neštěstí, než jsme se obávali. Naopak dobrý záměr může předčít naše očekávání.    
       Vše, na co myslím, to přitahujeme. Vše od čeho odkláníme pozornost z našich životů postupně mizí.
       Intence, tedy zaměřená energie, je jedením z nejzásadnějších aspektů našich životů. 
       Tvořme si svůj svět pomocí intence, bude nás to bavit  a bude se nám fajn žít.
                     
      
 
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account