Může se stát eBook zdrojem příjmu i pro Vás? Možná už svůj eBook máte. Prodává se? Vydělává? Pak je to super!! Možná ale patříte do skupiny těch, kteří napsali eBook a nějak nevědí, co dál.
Víte co? Taky jsem nevěděla :). Píšu o tom např. v článku Proč můj eBook nikdo nechtěl. Proto jsem vytvořila online kurz ÚSPĚŠNÝ eBook, kde se zaměřuji na principy, na kterých mé podnikání začalo fungovat. Také na to, jak si eBook ve Wordu upravit a v neposlední řadě, jak ho dostat k lidem.
eBook je super odrazovým můstkem! Parádní první krok. Víte proč? Pokud jste zatím nebyli nikde před tím vidět (nepočítejme Vaše přátele na FB), jdete prostě najednou ven s něčím svým. Poprvé! A když začínáte eBookem, nejste vlastně až tak vidět. Tedy…
Nestojíte nikde před kamerou, na pódiu na veřejnosti, nevysíláte živě pro stovky lidí a pomalu se „osmělujete“.

Chcete z eBooku udělat zdroj příjmu?
Když ale chcete pokračovat v cestě (a tedy k pasivnímu příjmu… nemyslím tím teď sem tam pár stovek… i když samozřejmě i to se počítá :)), je potřeba pro to udělat něco víc než jen mít eBook a čekat na statisíce (to nemyslím zle, ale je dobré si to prostě uvědomit a udělat si v tom jasno). Já totiž dobu čekala. Ne s rukama v klíně, ale… Připadala jsem si, jak Alenka v říši divů :).

Pamatuji si na to, jak na mě na FB vyskočilo „doporučení“: Zveřejněte video a oslovte tak více lidí…
„Video? To ani náhodou!! Před kameru nevlezu.“
To bylo první, co mi proběhlo hlavou. Víte co? Do té doby jsem se i nerada fotila, všude jsem si připadala jako trubka. Když mi fotografka řekla: „Usmějte se“, vytřeštila jsem oči a hlavou mi běželo: „To zase bude ta fotka vypadat.“
Ale vraťme se zpět. Od razantního NE jsem postupem času přešla k: „No, tak nějak bych to mohla zvládnout.“ Až jsem se jednoho dne odhodlala. Neuměla jsem si nastavit kameru, natož sestříhat nahrané video. A tak jsem musela video natočit „na jeden zátah.“

Když jsem ho ale zveřejnila, viděla jsem, že má opravdu úspěch (i když dneska to nechápu :D) a splnilo to, co Facebook sliboval. To mi dodalo odvahu a řekla jsem si, že se to všechno prostě naučím. Nebylo to jednoduché, protože jsem šla cestou pokus omyl, ale věděla jsem, že se mi to bude hodit.
A bylo to tak… postupem času jsem se pustila i do online kurzů a své hranice stále posouvala.

A víte co?
Pak přišla chvíle, kdy jsem byla požádaná o to, zda bych mohla na toto téma udělat online kurz. Musím říct, že se mi do toho opravdu nechtělo, ale když se přimlouvali další a další, začala jsem o tom uvažovat :). No a online kurz už je na světě. Ukazuji v něm, jak video sestříhat, ale také jak ho natočit tak, abyste se stříháním a úpravami pak měli méně práce.

 

Kam až vedla nevinná hláška (na) Facebooku
Chtěla jsem tím jenom říct, že eBook je super odrazovým můstkem, pokud ale chcete jít dál, videa jsou parádním dalším krokem. Můžete je točit v klidu a pohodě domova, když se nepovedou, prostě je sestříháte nebo zahodíte. Navíc jsem si na začátku stačila opravdu jen s notebookem. Žádné profi vybavení…
A taky jsem tím chtěla říct, že než něco úplně zavrhnete, zkuste se nad tím alespoň zamyslet. Tady na mém příkladu vidíte, že nikdy nevíte, co Vám to může přinést :).
 

Přemýšleli jste nad vlastními videi?

Mrkněte sem… za to nic nedáte 😉

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account