199

Pan čáp ztratil čepičkuPan čáp ztratil čepičku a ta měla barvu… Tato dětská říkanka by šla i obráceně: „ Pan čáp ztratil čepičku, jejíž barva podporuje asertivitu … jaká byla čepička?“ Červená.
Tímto říkankovým úvodem jsem Vám chtěla ukázat, že každá barva má svůj význam a je dobré znát alespoň základní vlastnosti barev, kde nám pomáhají. Osobně toto cíleně používám a radím to i klientům. Podíváme se na základní barvy, jak mohou pomoci v běžném i pracovním životě.
Bílá a tělová – neutrální barva, nic nepřidá, ani nevezme.
Černá – ochranná barva, její nevýhoda je, že pokud máte dlouho oblečeno černé oblečení, máte nepropustný obal, který nic nepustí k Vám, ani od Vás. Černou doporučuji pouze krátkodobě, např. pouze na společenské akce. Černé spodní prádlo nenoste vůbec, u spodního prádla se několikanásobně zesilují účinky barev.
Žlutá – pomáhá zpracovávat emoce a situace, které nám tzv. leží v žaludku. Jdete na nepříjemné jednání, nebo na návštěvu ke tchýni? Očekáváte, že padnou slova, která by mohla zamrzet? Vezměte si žluté tričko!
Oranžová – ideální barva pro kalhotky a trenky. Podporuje sexuální energii a zároveň kreativitu a tvořivost. Chcete vymyslet novou reklamní kampaň? Vezměte si oranžové prádlo, nebo kalhoty, či sukni. Oranžová zároveň podporuje životní sílu. Lidově řečeno „drajv“.
Červená – je skvělá na spodní prádlo, dokonce i na ponožky. Máte studené nohy? Zahoďte černé ponožky a vyměňte je za červené. Potřebujete být asertivní, silní v „kramflecích“ a průbojní? Vsaďte na červenou. Když nemůže být vidět ve formě svrchní oblečení, zvolte doplňky a spodní prádlo. Dejte si pozor, moc červené na svrchní vrstvě oblečení, působí na okolí až agresivně.
Růžová – emoční barva, podporuje lásku a emoce. Pozor i lásku sami k sobě, což je kámen úrazu většiny lidí.
Zelená – barva úspěchu. Pozitivní barva, která budí v lidech důvěru. Řeč je o světle zelené. Naopak smaragdově zelená je barva uvědomění.
Tyrkysová – barva komunikace. Máte prezentaci, nebo přednášku? Tyrkysová patří na krk, buď ve formě šperku, nebo kravaty. Pomáhá i v neverbální komunikaci. A máte-li dojem, že tak trochu nerozumíte sami sobě, opět sáhněte po tyrkysové.
Tmavě modrá – barva intuice. Tam, kde rozum selhává a přesto potřebujete najít řešení, sáhněte po tmavě modré. Ideálně na čelo – tedy čepice, nebo čelenka. Vezměte si modrou čepici a jděte se projít, krásně si srovnáte myšlenky.
Fialová – barva napojení. Ideální barva do ložnice, umožní Vám ve spánku zpracovávat myšlenky a emoční situace. Napomáhá učení skrze zkušenosti.
Zkuste týden volit Váš šatník podle toho, jaké situace Vás čekají. Uvidíte, že i nepříjemnými věcmi snadněji proplujete. Přidáte-li ještě úsměv a pozitivní myšlenky, budou se dít zázraky. 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account