Pohyb je opravdu důležitý. Když začnete spotrovnat, projeví se to pozitivně i v mnoha dalších ohledech. Přečtěte si Jitčin ispirující článek 🙂
Už jste slyšely o podnikatelích, kteří začali trénovat a spolu s tím se zlepšil i jejich byznys? Rozhýbali své tělo, rozhýbali své obchody. Jak je to možné?
Při osobním tréninku přicházím každý den do kontaktu s různými typy lidí, jako sportovci, podnikatelé, děti. Mám tu možnost pozorovat, jak se díky sportu mění jejich osobní i pracovní život.
Tělo funguje na principu „dáš – dostaneš“, stejně jako firma – jen tehdy, když vydáte energii a dodáte produkt nebo službu, dostanete peníze, které jsou vlastně také forma energie pro vaši firmu. Když dodáte více produktů a služeb, dostanete více peněz. Když dodáte méně, dostanete méně.  Stejná přímá úměra platí i pro tělo. Když vydáte hodně energie, získáte hodně energie a naopak“.
A jak jste na tom Vy? Kolik energie dodáváte svému tělu?  
Nedávno jsem se bavila s jedním podnikatelem, mým klientem, který mi řekl: „Dlouhou dobu jsem se snažil v práci rozjet jeden projekt a stále to nebylo ono. Všiml jsem si, že když jsem s tebou začal trénovat, všechno funguje. I lidé v mé firmě jsou najednou aktivnější, tvořivější a práce nám jde všem lépe od ruky.“ Poté na chvíli přestal trénovat a nejen jeho pracovní nasazení, ale i morálka celého týmu opět pomalu uvadla. A v tom mi došlo, jak je pohyb důležitý pro všechny naše životní oblasti. Jak se nestaráme o naše tělo, nemůže pořádně fungovat ani nic dalšího. A to je chvíle, kdy si člověk přestává věřit, přestává tvořit, začne se uzavírat sám do sebe a ke slovu přichází ta známá fráze: „To nejde“.
Je všeobecně známo, že lidé v dnešní společnosti rychleji tloustnou, jsou častěji nemocní, je více sedavých zaměstnání, než v minulosti. Člověk dnešního typu se snaží udělat maximum pro své pohodlí. A tím sebe dostává do pasti. Pohodlnost s sebou nese následky v podobě nadváhy, psychosomatických nemocí, apod. A to vše jen proto, že jejich život postrádá pohyb, životní energii, obsahuje minimum tvořivosti. Jak se to ale dá zlepšit? Z každého „průseru“ vede cesta ven.
Máte pocit, že váš život momentálně není zrovna „procházka růžovým sadem“? Vyrazte minimálně na procházku, běžte se proběhnout do přírody, na brusle, zaplavat si, nebo s kamarády uspořádejte třeba pingpongový turnaj. A pokud si nevíte rady jak začít, vezměte si na pomoc osobního trenéra. Osobní je od toho, aby vám podle vašich možností a schopností pomohl zvednout se výš a posunout se dál.
Pokud se život nehýbe, upadá. Rozhýbejte nejprve své tělo a zjistíte, že se rozhýbe i vše okolo vás J. Vytrvejte v pohybu a žijte život na plné obrátky, to přináší skutečné výsledky J.
Hodně štěstí.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account